Αγαπημενα παιχνιδια που δεν απεκτησαν καποιo sequel

metalcandyman

Retro Addict
Reaction score
1,137
Yπαρχουν παιχνιδια με ενα σκασμο sequels και αλλα που εκαναν η δεν εκαναν μεγαλη επιτυχια αλλα για διαφορους λογους ποτε δεν κυκλοφορησε καποιο sequel.Ποια ειναι λοιπον τα 6 αγαπημενα σας παιχνιδια που τα λατρευετε απο οποιοδηποτε ειδος αλλα που ποτε δεν απεκτησαν καποιο sequel;

Tα δεικα μου ειναι τα εξης.(Με τυχαια σειρα)

1.Secret of evermore
2.Terranigma
3.Skies of Arkadia
4.Super mario RPG
5.Vagrant story
6.Legend Of Dragoon

clemenza

Retro Addict
Reaction score
1,145
Green Beret
Exerion
Agony
Clive Barker's Undying

Σίγουρα είναι κι άλλα, αλλά δεν μου έρχονται τώρα...

mike

Retro Member
Reaction score
154
toki,
agony,
cabal
the punisher (βγηκαν κατι αθλια)
cadillacs and dinosaurs,
συνεχεια του SWIV εστω και με αλλο ονομα

Last edited:

turrican

Retro Guru
Reaction score
2,292
Eternal Darkness: Sanity's Requiem
(Νομίζω ότι μετά απο τη χρεοκοπία της Silicon Knights δεν βγήκε συνέχεια, το πάλευαν όμως.. )
Παιχνιδάρα από τις λίγες. Για εμένα σταθμός στο gaming.

geoanas

Commodore Vampire
Staff member
Reaction score
5,449
Μπα...το Exerion II Zorni δεν πλησίαζε το αρχικό ενώ το Exerizer δεν είχε καμία απολύτως σχέση (πλησίασε και δεν ακούμπησε το τρισάθλιο).

Παρόλο και αυτό της Jaleco δεν ξέρω τι έγινε και πέρασε κάτι σαν συνέχεια του θρύλου. Θυμάμαι την αγανάκτηση μου όταν το είδα πρώτη φορά στο MAME (μην γνωρίζοντας την παραμικρή λεπτομέρεια για αυτό) και περιμένοντας ποιος ξέρει τι....γκρρρ....Ένα περίεργο shooter 8 κατευθύνσεων αποτελούμενο από έναν αχταρμά ιδεών, κλεμμένων από άλλα κορυφαία games : Space Harrier για αρχή με ολίγον Gorf και κάτι από Phoenix και Galaxian. Τρίχες κατσαρές :sick:

Η αφίσα δε, με την εικονιζόμενη μεγαλομέτωπη καβαλάρισσα, ουδεμία σχέση ....Μπλιαχ

Vincent

Retro Addict
Reaction score
1,378
Ναι αλλά είπαμε για το αν θέλουμε sequels, το αν μας αρέσει είναι άλλο thread :rofl:

DCult

Retro Starter
Reaction score
87
Green Beret
Exerion
Agony
Clive Barker's Undying

Σίγουρα είναι κι άλλα, αλλά δεν μου έρχονται τώρα...
Mετά το Undying ειχε βγεί σαν επόμενο παιχνιδι το Jericho, αλλα καμια σχεση, δεν ηταν καν συνεχεια της ιστορίας. Σαν τα κακάκια που ειχα κανει με το Undying δεν έχω ξανακάνει σε παιχνίδι :D ισως επειδή ηταν και από τα πρωτα first person view - horror games. Αντε με εξαιρεση το phantasmagoria, αλλα αυτό ηταν πολύ προγενέστερο και όχι 3D.

vasilas432

Retro Enthusiast
Reaction score
231
Garou Mark of the Wolves
Ranger X
Primal Rage
King of Dragons
Cadillacs & Dinosaurs
The Punisher