Απλό και ταπεινό Ευχαριστήριο!

nicked

Immune Seven 11
Staff member
Reaction score
353
καλά άσε και εμενα με έβαλε τελευταιο μαζί με κάτι καπέλα και κατι στυλό, που δεν ειναι καν Parker! Τι να λέμε τώρα για τον ΑΧΑΡΙΣΤΟ! :rofl::lol:

geoanas

Commodore Vampire
Staff member
Reaction score
5,476
καλά άσε και εμενα με έβαλε τελευταιο μαζί με κάτι καπέλα και κατι στυλό, που δεν ειναι καν Parker! Τι να λέμε τώρα για τον ΑΧΑΡΙΣΤΟ! :rofl::lol:
Ούρτ ρε! :lol::rofl::p

geoanas

Commodore Vampire
Staff member
Reaction score
5,476
ελα να σου δωσω 2 τερα παιχνιδια για το βιτα απαιχτο λεμε
Πρώτα πρέπει να κάνω μια μικρή επιδιόρθωση στο βύσμα που δέχεται την τροφοδοσία και μετά θα τα πούμε! ;-)

turrican

Retro Guru
Reaction score
2,312
“@turrican
Τορπίλη δεν μου ήρθε ακόμη :lol:... αλλά μου ήρθαν καινούργια καλούδια για τους μικρούς μου!
-Βάθος περισκοπικόν!
-Βάθος 8.0!
-Διόπτευσης!
-3.5.5!
-Απόσταση 4000 γιάρδες!
-Έγκληση στόχου!
-Προτείνεται πορεία 1.6.0.!
-Πορεία στόχου 0.5.0
-Ταχύτης 7 κόμβοι!
-Πηδάλιο δεξιά μέχρι πορείας 1.7.0
-Θα ρίξουμε δέσμη τεσσάρων τορπιλών με διάλειμμα πυροδοτήσεως 7 δευτερόλεπτα.
-Πορεία συναντήσεως 8.0
-βολή!
-ΠΥΡ1
-Βολή!
-ΠΥΡ2
-Βολή!
-ΠΥΡ3!
-Βολή!
-ΠΥΡ4

........
Τους χτυπήσαμε Κατσικογιάννη, τους διαλύσαμε!!
:lol::p:p:p

Last edited:

clemenza

Retro Addict
Reaction score
1,145
Θα ήθελα να καταχραστώ λιγάκι την φιλοξενία του Γιώργου και να χρησιμοποιήσω το παρόν thread για να ευχαριστήσω και εγώ με την σειρά μου δημόσια τον άλλο Γιώργο (@subzero79 ) για το Sony Playstation μοντέλο SCPH-9002 που μου δώρισε και παρέλαβα σήμερα το πρωί. Και τσιπαρισμένο, μάλιστα! Thanks, my friend!

18716

subzero79

Retro Mentor
Reaction score
1,232
Θα ήθελα να καταχραστώ λιγάκι την φιλοξενία του Γιώργου και να χρησιμοποιήσω το παρόν thread για να ευχαριστήσω και εγώ με την σειρά μου δημόσια τον άλλο Γιώργο (@subzero79 )
Ευχομαι να το αξιοποιήσεις :)

Vincent

Retro Addict
Reaction score
1,411
Και εγώ τον dR_wHO για το C64 keyboard.

Για τον Δράκουλα θα χρειαστεί να κάνω overflow το log οπότε το αφήνω.

clemenza

Retro Addict
Reaction score
1,145
Ναι, ντρέπομαι λίγο είναι η αλήθεια, αλλά και πάλι εγώ είμαι ο τυχερός! Σήμερα έλαβα αυτό το πακετάκι από Χαλκιδική:

18782

Το ανοίγω λοιπόν, και αντικρίζω αυτό:

18783

WTF???

Εμ, δεν το ανοίγω καλύτερα λέω γω;

18784

Όχι, αυτά δεν είναι δικά μου...

...αλλά αυτά είναι!

18785

18786

Δηλαδή τι να πω τώρα, και πώς να τον ευχαριστήσω αυτόν τον άνθρωπο, ε, πείτε μου! Πώς;

Γιώργο (@geoanas), καλέ μου φίλε, ό,τι και να σου γράψω είναι λίγο. Δεν έχω λόγια για να εκφράσω την ευγνωμοσύνη μου που με συμπεριέλαβες στη δημιουργία αυτών των συλλογών, που ανταλλάξαμε όλα αυτά τα τόσο ενδιαφέροντα emails-σεντόνια, και που τελικά ήμουν ο τυχερός αποδέκτης όλων αυτών των cartridges. Θα μπορούσε να πει κανείς ότι ο πλέον τυχερός της ιστορίας είναι ο 64άρης μου, αλλά νομίζω ότι είμαι εγώ τυχερότερος που έχω φίλους σαν εσένα. Σε ευχαριστώ! :emoji_heart_eyes:

dimfil

Retro Mentor
Reaction score
1,678
Εγώ το τηλέφωνο ζήτησα... Τις κάρτες σου έστειλε;
Μα, γέρασε πια αυτός ο άνθρωπος...!!! Ξεχνάει...!!!
:p:p:p

Στα σοβαρά τώρα, βαθύτατο ευχαριστώ στο Γιώργο και επιφυλάσσομαι... Κάτι έχω στο μυαλό μου που ελπίζω να σου αρέσει και να ανταποδώσει έστω στο ελάχιστο τη φιλία σου!

geoanas

Commodore Vampire
Staff member
Reaction score
5,476
Χα!Χα!Χα! Να είστε καλά παλιόπαιδα και να τα λιώσετε στο gaming...κι αν ποτέ "τα παίξουν" πάλι εδώ θα 'μαστε! Χα!Χα!Χα!

geoanas

Commodore Vampire
Staff member
Reaction score
5,476
Σήμερα παίρνω εγώ την σκυτάλη γιατί έφτασε η ώρα να επιμεληθώ ένα γερό update στο παρόν νήμα, πράγμα που φαίνεται να έχω αμελήσει τον τελευταίο καιρό λόγω κυρίως πολλών υποχρεώσεων και διαφόρων τρεξιμάτων της real life ;)

Ξεκινώ από το θέμα της γνώσης, γιατί πάντα η γνώση είναι δύναμη, σωστά;

Ο Πάνος (@clemenza) όλον αυτό τον καιρό, φρόντισε σαν καλοκουρδισμένη μηχανή και άψογος στους χρόνους παράδοσης, να με εφοδιάζει με το τρομερό RP, βοηθώντας με να εμπλουτίσω την βιβλιοθήκη των γνώσεων μου. Ευχαριστώ φίλε!

18889

Καλά, τα περιοδικά είναι μόνο ένας από τους λόγους που έχω για να ευχαριστήσω τον Πάνο, αλλά ας προχωρήσω παρακάτω γιατί θα πάθω διαστρέμματα στα δάκτυλα από την πληκτρολόγηση... ;)

Από την γνώση περνάμε στην πράξη και στον πάγκο του εργαστηρίου μου με όλα αυτά τα cunning little projects που ο Άκης @Pluto63 και ο Πέτρος @sknipas μου έκαναν την τιμή να μου προσφέρουν απλόχερα (και να με εντάξουν στην ομάδα των testers). Ευχαριστώ παιδιά!

18890

Θα μιλήσω για το καθένα ξεχωριστά σε ειδικό αφιέρωμα, αμέσως μετά την ολοκλήρωση τους.

Ο Άκης @Pluto63 μου έκανε ακόμη ένα πολύτιμο δώρο, δυο πλακέτες που παρότι άρρωστες αξίζουν πολλά και οπωσδήποτε ένα σεβαστό ποσοστό προσωπικού χρόνου για να ασχοληθώ και να ερευνήσω αν υπάρχει ελπίδα θεραπείας. Δύσκολες περιπτώσεις αμφότερες.

Wonder Boy in Monster Land (bootleg)

18891

PANG! 3 (Original) από την MItchell, σε Capcom CPS-I hardware (1995)

18892

Το πρώτο μέρος, της καθαριότητας έχει ήδη ολοκληρωθεί. Ωραίες και καλογυαλισμένες, έτσι; :)
Εδώ δίνει το παρόν ο Χρήστος @chriskgnr ,με το υπέροχο σετ και το tip activator που μου έστειλε και έρχονται αμφότερα να εμπλουτίσουν το οπλοστάσιο των εργαλείων μου στην μάχη εναντίων της μπίχλας των retro! :eek::DΕυχαριστώ φίλε!

18893

18894

Οποία έκπληξη! Χθες λαμβάνω ακόμη δυο πακέτα στο ταχυδρομείο, ένα από τον Άκη @Pluto63 ,το άλλο από τον Δημήτρη @dimfil που έκρυβαν...

Εξαιρετικής ποιότητας cartridge shells για Commodore 64 και Vectrex από τον Άκη, φτιαγμένα με υπομονή και μεράκι! Το δε Commodore 64 φιλοξενεί επάνω του, ένα διακριτικό και καλαίσθητο logo "NeoRAM" αλλά και 4 μνήμες RAM που θα βρουν τον χώρο τους στο κόκκινο πλακετάκι από τον Πέτρο @sknipas

18896

Όταν λοιπόν όλα τα παραπάνω ολοκληρωθούν (ή και νωρίτερα) θα την αράξω με την φραπεδιά δίπλα από τον αγαπημένο μου ψωμιέρα, δοκιμάζοντας αντοχές (δικές μου όχι του υλικού :p ) παρέα με αυτό που περιείχε το πακετάκι του Δημήτρη @dimfil. Ευχαριστώ ρε φίλε!

18898

18899

18900

Δεν είναι μόνο αυτά.

Είναι και άλλα πολλά, που όμως σεβόμενος την επιθυμία των δημιουργών τους δεν μου επιτρέπεται να αποκαλύψω παρά μόνο να εκφράσω κι εκεί το ειλικρινές ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ μου από βάθους καρδιάς! Το "μέτωπο" των 8bit Atari, με ακούει καθαρά; LOL!

Είναι όλα τα παιδιά που μου στέλνουν σχεδόν καθημερινά τους κόπους και τα μυστικά τους ευρήματα σε software και σε τίτλους που δεν επιτρέπεται να δουν το φως της δημοσιότητας. Τους ευχαριστώ για την εμπιστοσύνη τους! ...παρόλο που μου έχουν ξεκαθαρίσει ότι το "ευχαριστώ" είναι απαγορευμένη λέξη μεταξύ φίλων :speechless::rofl:

Είστε και όλοι εσείς, οι φίλοι μου, που στηρίζετε με την παρουσία και την ενεργή συμμετοχή σας τον παρόν χώρο αλλά και όλη την Ελληνική retro κοινότητα, δίνοντας την ζωή! Ένα μικρό και ταπεινό ευχαριστώ...δεν είναι αρκετό:)

ΥΓ.
Αν ξέχασα κανέναν συναγωνιστή, παρακαλώ να μην παρεξηγηθεί. Απλά ας μου στείλει κάποιο pm και να με ξεχέσει εκεί πέρα. Άνετα! Εγώ δεν παρεξηγούμαι από αυτά γιατί γνωρίζω έμπρακτα και μετά από τόσα χρόνια, τις καλές σας προθέσεις.
Δυστυχώς όμως....είπαμε...το γήρας και οι πολλές δυσκολίες της προσωπικής μου, real life! :(:whistle:x3

clemenza

Retro Addict
Reaction score
1,145
Γιώργο, καλέ μου φίλε, δεν με έχει εξουσιοδοτήσει κανείς για να το πω αυτό, αλλά παρόλα αυτά παίρνω την πρωτοβουλία και δηλώνω ευθαρσώς ότι "εμείς ευχαριστούμε"!

Να είσαι καλά και να είμαστε καλά να συνεχίσουμε έτσι! :emoji_heart_eyes:

Always Somewhere

Retro Addict
Reaction score
1,734
Πω πω πω.. Τι ωραία πραγματάκια είναι αυτά!

Αμα είχα εταιρεία courier θα με είχατε πλουτισει με τόσα πακέτα. :D

dimfil

Retro Mentor
Reaction score
1,678
... το "ευχαριστώ" είναι απαγορευμένη λέξη μεταξύ φίλων...
Το είπες και μόνος σου... Εξάλλου, αν εσύ πρέπει να πεις μια φορά ευχαριστώ, εμείς πόσες πρέπει να πούμε;

Αυτό το thread αν και έχει καλό σκοπό, ίσως από μερικούς παρεξηγηθεί σαν ένα μέσο να "κάνουμε το κομμάτι" μας ή να "φανούμε" με κάποιο τρόπο...
Πλέον γνωριζόμαστε όλοι (όσοι χρειάζεται τέλος πάντων) μεταξύ μας και δε νομίζω ότι υπάρχει λόγος να γράφεται εδώ κάτι! Την εκτίμηση, τη φιλία και την εμπιστοσύνη τη δείχνουμε έτσι και αλλιώς με πολλούς τρόπους όπως πρέπει, όπου πρέπει και όταν πρέπει!

Καλόπαιχτο το TGS Γιώργη μου, εύχομαι να σου χαρίσει υπέροχες στιγμές διασκέδασης παρέα με όλα τα υπόλοιπα καλούδια που οι φίλοι τόσο απλόχερα μοιράζονται μαζί σου!

Pluto63

Retro Addict
Reaction score
830
Μαγική λέξη Δημήτρη, γνωριζόμαστε όλοι... ΟΣΟΙ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ ... και αυτό φτάνει, δύσκολα πια θα με στεναχωρήσει κάτι στην ρετρό κοινότητα. Όπως είπε ο Γιώργος οι δυσκολίες στην real life με παιδιά και μια ευάλωτη χώρα ας γίνουν πιο ανεκτές με στιγμές χαλάρωσης από αυτό το όμορφο χόμπι μας.
Και όπως έλεγε ο Δημήτρης Στάσης για όσους τον θυμουνται και με έκανε να γελάω, το κολλητηρι είναι το φυσικό αγχολυτικό μου.