Ας Γελάσουμε #2

Always Somewhere

Retro Enthusiast
Ανέκδοτο

Ένας Έλληνας στην κόλαση!

Ένας Έλληνας πεθαίνει και φτάνει στη ρεσεψιόν της Κόλασης και ο υπάλληλος του ανακοινώνει ότι επειδή είναι υπήκοος χώρας μέλους της Ευρωπαϊκής Ένωσης, μπορεί να διαλέξει μία από τις κολάσεις των χωρών-μελών. Σκέφτεται λίγο και αποφασίζει να πάει στη Γερμανική. «Οργανωμένη χώρα σου λέει, τόσα χρόνια στην Ελλάδα τι κατάλαβα, μου βγάλανε το λάδι. Τουλάχιστον, ας πάρω μυρωδιά του τί σημαίνει Ευρώπη, έστω και στην κόλαση».

Φτάνει λοιπόν μπροστά στην πύλη της γερμανικής κολάσεως. Μαύρο μάρμαρο, καλογυαλισμένο, σιδερένια πύλη και ψηλά γράφει με μεγάλα γράμματα ΚΟΛΑΣΗ στα γερμανικά. Χτυπάει και του ανοίγει ένας άψογα ντυμένος υπάλληλος και τον ρωτά τι θέλει.

- Να δω πώς είναι, απαντάει εκείνος.

- Ούτε να το σκέφτεστε! Όλη την ημέρα μας δέρνουνε με κάτι τεράστια μαστίγια και το βράδυ μας βάζουν σε κάτι τεράστια βαρέλια γεμάτα ακαθαρσίες! Φρίκη! Φρίκη!

Όπου φύγει-φύγει ο ρωμιός… Δοκιμάζει τις υπόλοιπες κολάσεις, τα ίδια. Έτσι, απογοητευμένος, καταφεύγει στην έσχατη λύση, την ελληνική κόλαση! Φτάνει λοιπόν έξω από την πύλη. Μία πύλη εγκαταλελειμμένη, βρώμικη όπου στο ψηλότερο σημείο της υπάρχει με μεγάλα φωσφορίζοντα γράμματα η λέξη ΚΟΛΑΣΗ. Το Κ και το Λ φυσικά δεν ανάβουν. Έτσι η επιγραφή γράφει: -Ο-ΑΣΗ.«Ελληνική ανοργανωσιά….» μουρμουρίζει… Όσο πλησιάζει, ακούει μουσική. Πλησιάζει περισσότερο. Η μουσική πλέον ακούγεται ολοκάθαρα. Μπουζούκια, μπαγλαμάδες κλπ. Χτυπάει και του ανοίγει ένας τύπος κρατώντας μία μπουκάλα στο χέρι, εντελώς φέσι και τον ρωτά τι θέλει.

- Ήρθα να δω πώς είναι, του λέει και βάζει το κεφάλι του μέσα.

Και τι να δει... Τραπέζια, κάπνα, γυναίκες να χορεύουν πάνω στα τραπέζια, τσιφτετέλια, νταούλια. Γενικώς, μπάχαλο. Τρελαίνεται ο τύπος και ρωτάει τί γίνεται εδώ.

- Άσε φίλε, χάλια Η κατάσταση είναι δραματική εδώ πέρα. Μας δέρνουν όλη μέρα με κάτι τεράστια μαστίγια και το βράδυ μας βάζουν σε κάτι τεράστια βαρέλια και βράζουμε, του απαντάει ο μεθυσμένος.

- Πλάκα μου κάνεις ρε φίλε; Εδώ πίνετε και γλεντάτε!

- Εεε, ξέρεις τώρα πώς είναι εδώ στην Ελλάδα. Τη μία δεν νάβουν τα βαρέλια, την άλλη χαλάνε τα μαστίγια… Καταλαβαίνεις...

Τέλος!

:D:D:D:D

Το Ελληνικό δαιμόνιο σε όλο του το μεγαλείο.. Αχαχα :rofl: success story ακόμα και στην κόλαση! :D

Καλημέρα παιδιά! Χαμογελατε στην ζωή σας και μην σας πειράζει τίποτα! :):thumbup:

Το ανέκδοτο το διάβασα εδώ

Last edited:

geoanas

Commodore Vampire
Staff member
Ξαπλώνεις, βλέπεις τηλεόραση, κάνεις sex άμα θέλεις!!!!!!!!!!!!!!! Ο, ρε φίλε!!!!!!!!!!! Χα!Χα!Χα! ...και γίνεται και φέρετροοοοο!!! Τέλος! Το έχω πάρει ΧΑΛΑΡΑ! ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!

Always Somewhere

Retro Enthusiast
Ανέκδοτο 1

αρχείο λήψης.jpeg

Βρέθηκαν μια μέρα στη κόλαση ένας Έλληνας, ένας Αμερικάνος κι ένας Ινδός. Τους συναντάει ο διάβολος και τους λέει:

«Σε όσους έρχονται εδώ δίνω μία ευκαιρία να μεταφερθούν στον παράδεισο». Και βγάζει ένα τεράστιο μαστίγιο... λέγοντας:

«Όποιος θα αντέξει τρία χτυπήματα χωρίς να φωνάξει, θα πάει στον παράδεισο. Μπορείτε να χρησιμοποιήσετε για ασπίδα ό,τι θέλετε».

Πρώτος πηγαίνει ο Αμερικανός.

«Τι θα έχεις για ασπίδα»; ρωτάει ο διάβολος.

Ο Αμερικάνος σηκώνει μια τεράστια πέτρα και λέει:

«Θα χρησιμοποιήσω αυτή την πέτρα! Είμαι έτοιμος!».

Σηκώνει ο διάβολος το μαστίγιο, χτυπάει μια και φεύγει η πέτρα. Χτυπάει δεύτερη και ουρλιάζει σαν τρελός ο Αμερικάνος, οπότε χάνει την ευκαιρία να πάει στον παράδεισο.

Στη συνέχεια ήταν σειρά του Ινδού.

«Τι θα έχεις για ασπίδα»; τον ρωτάει ο διάβολος.

«Τίποτα», λέει ο Ινδός. «Κάνω από τότε που γεννήθηκα γιόγκα και δε νιώθω καθόλου πόνο!».

Στο πρώτο χτύπημα ο Ινδός ήταν ατάραχος. Στο δεύτερο έκανε κάποιους μορφασμούς και στο τρίτο χτύπημα λίγο περισσότερους. Αλλά δεν έβγαλε κουβέντα από το στόμα του!

«Να πάρει», λέει ο διάβολος, «πρώτη φορά αντέχει κάποιος τρία χτυπήματα. Λοιπόν, είσαι ελεύθερος να πας στον παράδεισο. Το αξίζεις».

«Όχι», λέει ο Ινδός.« Θέλω να μείνω και να δω. Σε όλα τα ανέκδοτα ο Έλληνας τη βγάζει καθαρή. Θέλω να δω τώρα πώς θα ξεμπερδέψει!».

«Εντάξει, μείνε να βλέπεις», του λέει ο διάβολος.

Έρχεται λοιπόν η σειρά του Έλληνα και τον ρωτάει:

«Εσύ τι θα χρησιμοποιήσεις για ασπίδα;».

Και απαντάει ο Έλληνας:

«Τον Ινδό!».

:D :D :D

Ανέκδοτο 2

αρχείο λήψης 2(1).jpeg

Πεθαίνει ένας που έκανε κάνναβη και πάει στην κόλαση. Περπατάει σε ένα μακρύ διάδρομο γεμάτο πόρτες.

Κοιτάει την πρώτη πόρτα και έγραφε:

«ΓΙΑ ΕΚΒΙΑΣΤΕΣ».

Πάει παρακάτω και βλέπει μια άλλη πόρτα που έγραφε:

«ΓΙΑ ΔΟΛΟΦΟΝΟΥΣ».

Στο τέλος του διαδρόμου περνώντας πολλές πόρτες, βλέπει μια που έγραφε:

«ΓΙΑ ΧΑΣΙΚΛΗΔΕΣ».

Ανοίγει την πόρτα και βλέπει βουνά από χόρτο. Δεν πιστεύει στα μάτια του! Πάνω σε ένα βουνό από χόρτο καθόταν ένας τύπος ατάραχος και «έστριβε» τσιγάρα.

Τον πλησιάζει και του λέει:

«Ρε φιλαράκο, να πάρω λίγο χόρτο για να στρίψω και εγώ ένα τσιγάρο;»

«Και το ρωτάς; Πάρε, πάρε!!!» του λέει ο άλλος.

«Να σου πάρω και χαρτάκια;»

«Ναι, φυσικά» λέει ο άλλος.

Αφού στρίβει το πρώτο τσιγάρο του ξαναλέει:

«Να πάρω λίγο ακόμα, για να έχω και για το βράδυ;»

«Άκου, λέει; Όλα αυτά δικά μας είναι να ξέρεις. Πάρε όσο θέλεις».

Παίρνει μπόλικο χόρτο και στρίβει καμιά δεκαριά τσιγάρα και ξαναρωτάει τον τύπο: «Φίλε, μου δίνεις για λίγο τον αναπτήρα σου;»

Ο άλλος τον κοιτάζει περίεργα και του λέει: «Ρε φίλε, αν είχαμε και φωτιά, εδώ πέρα θα ήταν παράδεισος!».

:D :D :D

cutlaroc

Retro Addict
Ξαπλώνεις, βλέπεις τηλεόραση, κάνεις sex άμα θέλεις!!!!!!!!!!!!!!! Ο, ρε φίλε!!!!!!!!!!! Χα!Χα!Χα! ...και γίνεται και φέρετροοοοο!!! Τέλος! Το έχω πάρει ΧΑΛΑΡΑ! ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!
Σε πάνε και έτοιμο μετά ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ φτού φτού φτού!!!! :rofl::rofl::rofl::rofl::lol::lol::lol::lol::rofl::rofl::rofl::D:D:D:D

Always Somewhere

Retro Enthusiast
@dR_wH0 Λογικό είναι να μην την θυμάσαι γιατί τώρα βγήκε αυτή η διαφήμιση! ;)

Ω ναι φίλε! Καλά διάβασες :D αυτη είναι η νέα διαφήμιση των Pringles!

Σε μπέρδεψα και λίγο επειδή γράφω ότι θυμίζει κάτι απο τα παλιά..
Βασικά εννοούσα τον Μιχάλη Ρακιντζη στις παλιές του δόξες!

Last edited:

dR_wH0

Solder Noob
Staff member
Έλα ρε φίλε!!! Δεν το καταλαβα, νομιζα οτι ηταν προμο συνδυασμος διαφημιση pringles + eurovision SAGAPO!

Αναμένω να την πετύχω!