Για γέλια ή για κλάματα??

antonios1980

Retro Starter
Καλημέρα, παραθέτω τις παρακάτω αγγελίες που βρήκα σε γνωστό site με τιμές απο άλλο πλανήτη. Δεν κατηγορώ την τιμή, απλά αν δείτε η πρώτη αγγελία έχει την διαφήμιση του 1985 και φυσικά την τιμή του 1985 και θεωρεί ο πωλητής οτι αυτή είναι η σημερινή τιμή πώλησης!!!!! Λέτε να δίνει κ εγγύηση 1 χρόνο που λέει :?:

http://www.insomnia.gr/classifieds/hard ... %BA%CE%BF/

http://www.insomnia.gr/classifieds/hard ... 8C-%CF%83/

nicked

Immune Seven 11
Staff member
Χαρίζει ο άνθρωπος δεν πουλάει! ΤΡΕΧΩ ΝΑ ΤΑ ΠΡΟΛΑΒΩ! :lol: :lol: :lol:

antonios1980

Retro Starter
αν μιλήσεις μαζί του θα σου στείλει λινκ απο ebay απο εντελώς άλλο μηχάνημα που πωλείται 2000 $. Επίσης εκεί που λέει οτι έχει προσφορά απο κινέζικο site η τιμή χθές ήταν 2000 και σήμερα 1400 $. Του έστειλα μύνημα και του είπα οτι παραπλανείς τον κόσμο κλπ και φυσικά με αποκάλεσε άσχετο κλπ κλπ και άλλα ωραία!!! :lol:

nkary

Too Retro to post!
Φίλε Αντώνη τον συγκεκριμένο τον κράζουμε ήδη στο παρακάτω θέμα για τον ίδιο λόγο :lol:
viewtopic.php?f=10&t=987&start=780

Βασικά θα ήθελα πολύ να μιλήσω στα σοβαρά με ένα τέτοιο άτομο να μου πει τι ακριβώς περιμένει από μια τέτοια αγγελία.
Προφανώς ή είναι πολύ πονηρός και ελπίζει ότι θα πάρει αυτά τα χρήματα ή πολύ άσχετος και απλά πιστεύει ότι έπιασε τον Πάπα από τα α...ια.
Ή κουτοπόνηρος :lol:

dR_wH0

Solder Noob
Staff member
Ελα μωρε ο μπεμπεδάκος τον βρήκε στο γραφείο του μπαμπάκα του - και σκέφτηκε "Επιτέλους θα πάω Μύκονο φέτος και Paradise Beach αν το πουλήσω yeahhh"... :wack: :wack: :wack: :wack: :wack:

antonios1980

Retro Starter
παιδιά μην ξεχνάμε κ την άλλη αγγελία που παραθέτω. Μόνο 1500 ευρώ για quest 386sx, με την αυθεντική σκόνη τόσων ετών και μόνο για μερακλήδες συλλέκτες! Βιαστείτε γιατί θέλει να αγοράσει κανα macbook μάλλον :idea:

konc

Retro Enthusiast
antonios1980 said:
παιδιά μην ξεχνάμε κ την άλλη αγγελία που παραθέτω. Μόνο 1500 ευρώ για quest 386sx, με την αυθεντική σκόνη τόσων ετών και μόνο για μερακλήδες συλλέκτες! Βιαστείτε γιατί θέλει να αγοράσει κανα macbook μάλλον :idea:
Το οποίο είναι 286... ε εντάξει, τώρα βγάζει νόημα.

amiga500fan

Retro Addict
Παραδόξως η αγγελία του 2ου λινκ υπάρχει ακόμα...σιγα και δεν πουλήθηκε...αχχααχαχχααχαχ :whip: :whip: :wack:

geoanas

Commodore Vampire
Staff member
Pc sinclair 128k zx spectrum+3 600 € :cool:
View attachment 16489
όποιος προλάβει.....

http://www.xe.gr/eleytheros-xronos/konsoles|ad-415403873.html
Κάτω τα χέρια ολοι βρε...Δικό μου...Καντε ολοι στη μπάντα, χορεύει και γουστάρει ο Σαλονικιος!!!! (και η αυτόματη διόρθωση επιμενει στο...Σταλινικός!!!Χαχαχαχαχαχα!!!)...Αχ να χαρώ εγώ!:lol::lol::lol::rofl:

Scorpio_Gr

Retro Enthusiast
αν και το ήθελα και έψαξα να βρω ψιλά στο σπίτι που είχαν παραπέσει σε κάτι γωνίες.... αποσύρω το ενδιαφέρων μου για τον Σαλονικιό...!!!

geoanas

Commodore Vampire
Staff member
Βρε αυτόν τον καναπέ...που τον εχω ξαναδεί, να δεις που τον εχω...χμμμ...

dR_wH0

Solder Noob
Staff member
Παιδιά αυτό είναι σπάνιο, το γράφει και ο πωλητής στην αγγελία. Αντίκα λέμε αντίκα. :emoji_scream_cat::emoji_scream_cat::emoji_scream_cat::emoji_scream_cat:

geoanas

Commodore Vampire
Staff member
Καλά σύμφωνοι. Ο συγκεκριμένος υπολογιστής είναι δυσεύρετος, είναι συλλεκτικός, είναι και ολίγον σπάνιος...αλλά και τα 600 δεν σπανίζουν στις μέρες μας; :D:confused:x3