"Επεισόδια παλιών τηλεοπτικών σειρών πληροφορικής"

Amiga500

Retro Member
Χμμμμ....

Χμμμμ....νομίζω ότι ότι είναι καθαρά θέμα κυβισμού!
Ξεκίνησε ο άνθρωπος με 2600, τον τρέλαναν οι φόροι, και στο τέλος πήρε ένα 130, να κάνει τη δουλειά του!
Όμως μετά, ήθελε να πάει και κανένα ταξίδι, οπότε ανέβηκε στα 520! Ε, μετά έπεσε ελαφρώς, (downgrade το λένε) και στα 500 συνεχίζει, πλούσιος εμπειριών... (Εγώ έχω 1040, φαντάσου πόσες φορές καλύτερος θα είναι!) :rolleyes:
Xαχαχαχα :lol::lol: φοβερη αναλυση, δεν το ειχα σκεφτει ετσι!
Την ειχα ομως με επεκταση 1mb την Amiga! ;) Μετα βεβαια ακολουθησε και η 1200 αλλα δυστυχως την πουλησα.....και αφου πηρα και το CD32 δεν την αγορασα ξανα.

Amiga500

Retro Member
Φοβερός @Amiga500 !!!!!
Έκανα και Subscribe στο κανάλι σου και ΘΑ ΤΑ ΞΕΖΟΥΜΙΣΩ!!!! :) :) :)

Σε ευχαριστω παρα πολυ φιλε @cutlaroc ελπιζω να περασεις καλα και με τις εκπομπες και με οτι αλλο βρεις ενδιαφερον στο καναλι!

vasilas432

Retro Member
'Εκανα subscribe και εγώ στο κανάλι σου @Amiga500.
Αν θες επίσης πες μου ποιο μαγαζί έχεις ώστε να ψωνίζω απο εσένα!!
Αν δεν νιώθεις άνετα δημόσια, πες μου σε pm

geoanas

Commodore Vampire
Staff member
Να πει δημόσια! Γιατί να το κρύψομε άλλωστε ;-)

Amiga500

Retro Member
Φιλε vasilas432 σε ευχαριστω πολυ! Ελπιζω να περασεις καλα με τα βιντεακια!

Επιτρεψτε μου μονο παιδια προς το παρον να μην αναφερω κατι για το μαγαζι μου μιας και γενικα αποφευγω να δινω πληροφοριες στο internet....δεν εχει σε καμια περιπτωση να κανει με εσας αυτο, το ιδιο εχω αναφερει και σε οσα παιδια με ρωτανε απο sites που μπαινω η και στο καναλι.

Αν καποια στιγμη αλλαξει κατι και αποφασισω να το αναφερω (σιγα το τρομερο γεγονος βεβαια...:p:p) 100% θα το μαθετε απο τους πρωτους!
Το μονο που μπορω να αναφερω ειναι οτι προς το παρον δεν εχω online shop και δεν κανω αποστολη προιοντων και το οτι δεν ειμαι σε Αθηνα - Θεσσαλονικη.

Αν παντως καποιος απο εσας θελει οποιαδηποτε βοηθεια η ενημερωση για κατι που μπορει να ψαχνει, με πολυ χαρα θα τον βοηθησω (αν μπορω) μιας και εχω πολυ καλους συνεργατες στην Αθηνα που στελνουν προιοντα παντου και εχουν φοβερες τιμες!

Sorry παιδια αλλα ειχα καποια "παρατραγουδα" απο ορισμενα (να μην τα χαρακτηρισω) ατομα σε καποιο site που ημουνα παλια και απο τοτε δεν δινω πολλες πληροφοριες γενικα στο internet! :|

Και παλι ομως σας ευχαριστω πολυ για το ενδιαφερον σας και please μην με παρεξηγησετε!

Last edited:

vasilas432

Retro Member
Φιλε vasilas432 σε ευχαριστω πολυ! Ελπιζω να περασεις καλα με τα βιντεακια!

Επιτρεψτε μου μονο παιδια προς το παρον να μην αναφερω κατι για το μαγαζι μου μιας και γενικα αποφευγω να δινω πληροφοριες στο internet....δεν εχει σε καμια περιπτωση να κανει με εσας αυτο, το ιδιο εχω αναφερει και σε οσα παιδια με ρωτανε απο sites που μπαινω η και στο καναλι.

Αν καποια στιγμη αλλαξει κατι και αποφασισω να το αναφερω (σιγα το τρομερο γεγονος βεβαια...:p:p) 100% θα το μαθετε απο τους πρωτους!
Το μονο που μπορω να αναφερω ειναι οτι προς το παρον δεν εχω online shop και δεν κανω αποστολη προιοντων και το οτι δεν ειμαι σε Αθηνα - Θεσσαλονικη.

Αν παντως καποιος απο εσας θελει οποιαδηποτε βοηθεια η ενημερωση για κατι που μπορει να ψαχνει, με πολυ χαρα θα τον βοηθησω (αν μπορω) μιας και εχω πολυ καλους συνεργατες στην Αθηνα που στελνουν προιοντα παντου και εχουν φοβερες τιμες!

Sorry παιδια αλλα ειχα καποια "παρατραγουδα" απο ορισμενα (να μην τα χαρακτηρισω) ατομα σε καποιο site που ημουνα παλια και απο τοτε δεν δινω πολλες πληροφοριες γενικα στο internet! :|

Και παλι ομως σας ευχαριστω πολυ για το ενδιαφερον σας και please μην με παρεξηγησετε!
Ok, σε κατανοώ και καταλαβαίνω!

geoanas

Commodore Vampire
Staff member
Θα την απολαύσω το βραδάκι...ότι πρέπει να χαλαρώσουμε μετά από ένα έντονο ΣΚ...

Amiga500

Retro Member
Ευχαριστώ και πάλι!
Εγω σας ευχαριστω φιλε geoanas, και για την φιλοξενια εδω στο site αλλα και για την στηριξη στο καναλι! Απο τη στιγμη που ειχα τα επεισοδια θεωρω οτι ηταν υποχρεωση μου να τα ανεβασω και για να υπαρχουν ως αρχειο, αλλα και για ολα τα παιδια που αγαπουν τον χωρο και θα ηθελαν να τα δουν!

geoanas

Commodore Vampire
Staff member
Έβαλα link και στην ομάδα μας στο FB γιατί πιστεύω ότι αξίζει να κοινοποιηθεί ώστε να το μάθουν και να το απολαύσουν όσοι περισσότεροι μπορούν και επιθυμούν

Amiga500

Retro Member
Έβαλα link και στην ομάδα μας στο FB γιατί πιστεύω ότι αξίζει να κοινοποιηθεί ώστε να το μάθουν και να το απολαύσουν όσοι περισσότεροι μπορούν και επιθυμούν
Σε ευχαριστω πολυ φιλε και να ξερεις οτι εκτιμω παρα πολυ ολη την βοηθεια σας!

Επισης μολις σημερα πηρα χαμπαρι οτι εχεις καναλι στο Youtube.... :oops::oops: μολις το τσεκαρα και πραγματικα θελω να σου πω εγω τωρα με τη σειρα μου ενα τεραστιο μπραβο για αυτο που ειδα, γιατι αν αξιζει σε εμενα ενα μπραβο για ενα απλο editing στις εκπομπες, σε εσενα αξιζουν πολλα περισσοτερα για την δουλεια που ριχνεις επανω σε ολα αυτα τα projects που ειδα στο καναλι σου!

Ειδικα για τα Arcades τα οποια ειναι ενα πολυ μεγαλο κομματι της (gaming) ζωης μου και μεσα απο τα οποια ξεκινησα το gaming!

Καλη συνεχεια!

turrican

Retro Guru
...είδα στο video... το software για τα οδοντιατρεία!
Διαπιστώνω, ότι ύστερα από τόσες δεκαετίες, το πράγμα δε περπάτησε...
Άλλαξα αρκετούς οδοντογιατρούς, αλλά δεν είδα κανένα να χρησιμοποιεί το computer...
Είδα εκπληκτικά φώτα με day light, με εκατομμύρια κάτοπτρα, σούπερ βρυσάκια, οθόνες που σου προβάλουν φωτογραφίες, στέλνουν mail και δε ξέρω και εγώ τι άλλο....αλλά το PC....γιοκ!

Δεν είδα γραμματέα (με αποτέλεσμα να σε αφήνουν σύξυλο στη πολυθρόνα για να απαντούν (και) στα τηλέφωνα (εάν απαντούν) και φυσικά δεν είδα να τηρείται και κανενός είδους αρχείο που θα τους βοηθήσει να αποκτήσουν εικόνα. Τα πάντα στο μιλητό... (ποιο δόντι φτιάξαμε πριν δυο μήνες; A, ναι θυμάμαι!!! Και τι πρόβλημα έχουμε σήμερα;;;) Απλά μου κάνει εντύπωση.....

Για την ταυτοποίηση της σωρού του Χιτλερ χρησιμοποιήθηκαν τα οδοντιατρικά του αρχεία που υπήρχαν απο το 40 και πιθανότατα πιο πριν....
Εδώ στην αληθινή ζωή (2018) ποιος ασχολείται;

Amiga500

Retro Member
...είδα στο video... το software για τα οδοντιατρεία!
Διαπιστώνω, ότι ύστερα από τόσες δεκαετίες, το πράγμα δε περπάτησε...
Άλλαξα αρκετούς οδοντογιατρούς, αλλά δεν είδα κανένα να χρησιμοποιεί το computer...
Είδα εκπληκτικά φώτα με day light, με εκατομμύρια κάτοπτρα, σούπερ βρυσάκια, οθόνες που σου προβάλουν φωτογραφίες, στέλνουν mail και δε ξέρω και εγώ τι άλλο....αλλά το PC....γιοκ!

Δεν είδα γραμματέα (με αποτέλεσμα να σε αφήνουν σύξυλο στη πολυθρόνα για να απαντούν (και) στα τηλέφωνα (εάν απαντούν) και φυσικά δεν είδα να τηρείται και κανενός είδους αρχείο που θα τους βοηθήσει να αποκτήσουν εικόνα. Τα πάντα στο μιλητό... (ποιο δόντι φτιάξαμε πριν δυο μήνες; A, ναι θυμάμαι!!! Και τι πρόβλημα έχουμε σήμερα;;;) Απλά μου κάνει εντύπωση.....

Για την ταυτοποίηση της σωρού του Χιτλερ χρησιμοποιήθηκαν τα οδοντιατρικά του αρχεία που υπήρχαν απο το 40 και πιθανότατα πιο πριν....
Εδώ στην αληθινή ζωή (2018) ποιος ασχολείται;
Δεν εχεις αδικο φιλε! ;) Κι εγω σε οσα οδοντιατρεια εχει τυχει να παω τα ιδια εχω δει! :confused: