Και εγενετο vectrex

subzero79

Retro Mentor
Reaction score
1,280
Αγόρασα μέσω φιλου (thanks @sknipas )ενα vectrex χωρίς εικόνα με ηχο ο φιλος Πέτρος αποκατέστησε την βλαβη(Δεν πατούσε καλά η φυσσα)το έπλυνα το καθάρισα έκανα recap και ιδίου τ αποτελεσμα ,στους πυκνωτες αφησα τα ποδαρακια λιγο πιο μακρυα γιατι θελουω κολληση πανω κατω στην πλακετα ,πρωτη φορα ενα ρεκαπ μου παιρνει 6 ωρες αλλα ευτυχως δεν κλαψαμε κανενα track
20190901_150543.jpg20190901_150533.jpg20190831_191917.jpg20190901_150511.jpg

Vincent

Retro Addict
Reaction score
1,635
Ωραίο εργαλείο, του άξιζε τέτοια δουλειά.

Always Somewhere

Retro Mentor
Reaction score
2,035
Από ότι έχω ακούσει από πολλά παιδιά το vectrex είναι σκέτη μαγεία και πολύ σπάνιο ρετρό μηχάνημα αλλα παθαίνει εύκολα βλάβες λόγω κατασκευής αλλα και παλαιότητας.

Η επισκευή του είναι πολύ μανούρα και όχι εύκολη διαδικασία καθώς αλλαζοντε πολλά υποσύστημα του vectrex και για αυτό θέλει εμπειρία και καλό μάστορα στα ηλεκτρονικά!

Συγχαρητήρια φίλε για την επισκευή!

Να το χαρείς το vectrexακι σου με πολλές ώρες παιχνιδιού! :)

geoanas

Commodore Vampire
Staff member
Reaction score
5,998
Ωραία πράγματα! Να το χαρείς man ;)

subzero79

Retro Mentor
Reaction score
1,280
Ωραία πράγματα! Να το χαρείς man ;)
Από ότι έχω ακούσει από πολλά παιδιά το vectrex είναι σκέτη μαγεία και πολύ σπάνιο ρετρό μηχάνημα αλλα παθαίνει εύκολα βλάβες λόγω κατασκευής αλλα και παλαιότητας.

Η επισκευή του είναι πολύ μανούρα και όχι εύκολη διαδικασία καθώς αλλαζοντε πολλά υποσύστημα του vectrex και για αυτό θέλει εμπειρία και καλό μάστορα στα ηλεκτρονικά!

Συγχαρητήρια φίλε για την επισκευή!
πραγματικα απο τα πιο δυσκολα μηχανηματα που εχω ακουμπησει στα χερια μου,αν δεν προσεξεις οι διαδρομοι φευγουν στον αερα,

Να το χαρείς το vectrexακι σου με πολλές ώρες παιχνιδιού! :)
επειδη το καλιμπραρισα με το ματι χρειαζετε η καρτ για να το φερω 100% στα ισια του περιμενω τον ενισχυτη lm386 για να κανω debuzz.καθως θα αλλαξω και τους πυκνωτες πολυστυρενιου

dimfil

Retro Mentor
Reaction score
1,814
Επειδή με κάνετε να ζηλεύω πολύ, καταριέμαι τον επόμενο που θα ανεβάσει φωτογραφία με το Vectrex του να μην του σηκώνει τηλέφωνο ο σουβλατζής της γειτονιάς του για έναν ολόκληρο μήνα!