Κουίζ/Σπαζοκεφαλιές/Γρίφοι/τεστ προσωπικότητας & αυτογνωσίας/τεστ τρέλας κ.α!!

Always Somewhere

Retro Mentor
Reaction score
2,098
Welcome στο thread "Οτι να 'ναι" !!!

Ενα θεμα με Κουίζ, Σπαζοκεφαλιές, Γρίφους, τεστ προσωπικότητας και αυτογνωσίας, τεστ τρέλας :D και αλλα πολλα!! :lol:

Ο χαρακτήρας του ανθρώπου έχει πολλές όψεις.. Ενός "Ρετρακια" ή αλλιώς Ρετρομανιακου όμως είναι πολλά πράγματα ταυτόχρονα!

Στο θέμα Ότι να 'ναι* σύμφωνα με δήλωση του ειδικευμένου Ρετρολογου γιατρού του iamretro.gr.. Δοκτωρος Doc.. o_O

sne-backtothefuture-1.jpg

:D :D :D

..ο οποίος καθημερινά θα ερευνά τα αποτελέσματα απο το εργαστήρι του , θα αναρτώνται απο τα μέλη του φόρουμ διάφορα κουίζ, σπαζοκεφαλιες, γρίφοι και γενικώς ότι να 'ναι απο όλα αυτά τα αστεία και παράξενα τεστ προσωπικοτητας που βλέπουμε στα διάφορα sites στην καθημερινή μας "ιντερνετικη" χασούρα. Εσείς μπορείτε να αναρτάτε τις απαντήσεις σας στα τεστ αυτα (για να γίνεται φυσικά χαβαλές) και αν βρείτε κάποιο τέτοιο τεστ/κουίζ/σπαζοκεφαλιά/γρίφο που σας άρεσε μπορείτε να το αναρτήσετε σε αυτό εδώ ακριβώς το θέμα.

------------------------------------------------
*Σκοπός φυσικά του θέματος αυτού είναι να ανεβάσει την διάθεση μας χαρούμενα και με χιουμοριστικο τρόπο καθώς δεν υπάρχει σωστή και λάθος απάντηση σε όλα αυτά τα που θα αναρτηθούν. Όλα εστιάζουν τις θετικές πλευρές της προσωπικοτητας μας και μονο!
------------------------------------------------

ΤΕΣΤ 1

Κοιτάξτε την εικόνα και πείτε, ποιος από τους τέσσερις είναι η πιο χαζός;
Κάθε μία από τις επιλογές σας μπορεί να αποκαλύψει ένα μέρος της προσωπικότητάς σας.

whw.jpg

Δυστυχώς, είστε ένας άνθρωπος που συχνά παραιτείται. Πιστεύετε ότι δεν μπορείτε να επηρεάσετε την κατάσταση ούτως ή άλλως, έτσι αποδέχεστε τους όρους που σας δίνονται. Ποτέ δεν αμφισβητείτε και γενικά προτιμάτε να συμπεριφέρεστε ήσυχα και ειρηνικά, επειδή οι διαμάχες και τα σκάνδαλα σας κάνουν να στενοχωριέστε. Είστε ένας πολύ καλός και ειλικρινής άνθρωπος.

Είστε ο άνθρωπος που μερικές φορές παίρνει βιαστικές αποφάσεις. Δεν δίνετε χρόνο για να αναλύσετε την κατάσταση, έτσι ώστε να μην κάνετε λάθη που θα μπορούσαν να αποφευχθούν. Πολλοί άνθρωποι σας βρίσκουν πεισματάριδες.

Είστε ένας παρορμητικός άνθρωπος που πάντα φτάνει ως το τέλος. Ποτέ δεν τα παρατάτε και πάντα αγωνίζεστε για τα δικαιώματά σας μέχρι την τελευταία στιγμή. Μπορείτε να γίνετε ένας εξαιρετικός επιχειρηματίας, καθώς η στρατηγική σκέψης είναι ένα από τα χόμπι σας! Σε αυτόν τον τομέα, θα μπορούσατε σίγουρα να πετύχετε.

Είστε ένας πραγματικός επαναστάτης! Μερικές φορές είστε έτοιμοι να πολεμήσετε ακόμη και εναντίον στον εαυτό σας, απλώς για να αποδείξετε κάτι. Όλα αυτά τα «παιχνίδια», όμως, σας κάνουν να μην σκέφτεστε λογικά. Είστε γεννημένος επαναστάτης.
[ΠΗΓΗ]

Σε αυτό το τεστ εγώ επέλεξα το #1 :)

Last edited:

geoanas

Commodore Vampire
Staff member
Reaction score
6,007
Excellent idea! ...Πάντως για να πούμε την αλήθεια Βαγγέλη δύσκολη η απόφαση στο πρώτο τεστ...ουχ...κάτσε να το μελετήσουμε λίγο ;-)

Always Somewhere

Retro Mentor
Reaction score
2,098
Ποιος κακός του σινεμά είσαι;

ΠΑΙΞΕ ΕΔΩ
:D:D:D

Last edited:

Always Somewhere

Retro Mentor
Reaction score
2,098
το παραπάνω μου θύμισε
https://en.wikipedia.org/wiki/Carlo_M._Cipolla
...>

Ναι ξέρω.. The Basic Laws of Human Stupidity..

.
These are Cipolla's five fundamental laws of stupidity:

1. Always and inevitably everyone underestimates the number of stupid individuals in circulation.
  2. The probability that a certain person (will) be stupid is independent of any other characteristic of that person.
  3. A stupid person is a person who causes losses to another person or to a group of persons while himself deriving no gain and even possibly incurring losses.
  4. Non-stupid people always underestimate the damaging power of stupid individuals. In particular non-stupid people constantly forget that at all times and places and under any circumstances to deal and/or associate with stupid people always turns out to be a costly mistake.
  5. A stupid person is the most dangerous type of person.
Corollary: a stupid person is more dangerous than a pillager.

As is evident from the third law, Cipolla identifies two factors to consider when exploring human behaviour:

• Benefits and losses that an individual causes to him or herself.
  • Benefits and losses that an individual causes to others.

Καλά, έχε υπόψη σου ότι όλα αυτά τα τεστ είναι σαν αυτά που διαβάζουν οι γυναίκες στα καθημερινά κουτσομπολιστικα περιοδικά.
Όπως και να το κάνουμε έχουν πλάκα και οι περισσότεροι απο εμάς όταν σερφαρουμε και πέφτουμε σε κανένα τέτοιο.. ε, μπαίνουμε στον πειρασμό να το κάνουμε για χαβαλέ για να δουμε τι θα μας βγάλει! ;)

Last edited:

geoanas

Commodore Vampire
Staff member
Reaction score
6,007
Aloha! Να άλλο ένα στα δικά μας ενδιαφέροντα! ;)

Μπορείς να αναγνωρίσεις αυτά τα κλασσικά παιχνίδια;

You got…5/10
A good effort, but you really need to spend more time playing old video games.
Α, όλα κι όλα! Αρνούμαι πεισματικά να κάνω το τεστ...Είναι σαν να κλέβω γάλα από νεογέννητο! Χα!Χα!Χα!

geoanas

Commodore Vampire
Staff member
Reaction score
6,007
Βρε σεις!!! Που την πατήσατε; Εγώ την πάτησα στο πρώτο που από την βιασύνη μου και από την υπερβολική μου σιγουριά, πάτησα Space Invaders αντί Galaxians!!!! ....Αν είναι δυνατόν!!! 9/10

sly*m

Retro Addict
Reaction score
1,429
marble madness αντί για crystal castles (ΝΤΡΟΠΗ ΝΤΡΟΠΗ ΝΤΡΟΠΗ) , hypersports αντί για track n field και pacman plus αντί για super pacman... πάω να ξεσκονίσω όλα τα games στην καμπίνα...

geoanas

Commodore Vampire
Staff member
Reaction score
6,007
hypersports αντί για track n field...Ναι, παραλίγο να την πατήσω κι εγώ εκεί! Είχε κάτι παγίδες θανάτου...

geoanas

Commodore Vampire
Staff member
Reaction score
6,007
Χαχα ωραιότατο thread τώρα το πρόσεξα! :p

Στο 1ο πάντως εγώ διάλεξα το 4 :p
9/10 γιατρέ? Μάλλον δεν ήσουν συγκεντρωμένος! Επανάληψη και με τον κηδεμόνα σου!!!