Κυκλοφόρησε το νέο τεύχος του περιοδικού Retro Planet!

clemenza

Retro Addict
Reaction score
1,145
Το 18ο τεύχος του περιοδικού Retro Planet είναι γεγονός! Ακριβώς στην ώρα για τα Χριστούγεννα, μπορείτε να απολαύσετε τη χορταστική ύλη του νέου τεύχους που περιλαμβάνει πολλά και διάφορα, τα οποία και μπορείτε να διαβάσετε αναλυτικά στο https://donysoldcomputers.blogspot.gr/2017/12/retro-planet.html.

Μπορείτε να προμηθευτείτε το περιοδικό είτε συμπληρώνοντας την φόρμα στο site του, είτε στέλνοντας email στο retroplanetmagazine AT gmail DOT com, είτε συναντώντας μας από κοντά, στο Amicamp (27 και 28 Ιανουαρίου στο Found.ation).

stabill

Retro Starter
Reaction score
78
Εννοείται ότι το θέλω, έστειλα e-mail με την διεύθυνσή μου... :);):cool:

dR_wH0

Solder Noob
Staff member
Reaction score
1,859
Me too! Παναγιώτη νομίζω έχεις τα στοιχεία μου, οπότε χτύπα ένα και σε μένα αντικαταβολή!

clemenza

Retro Addict
Reaction score
1,145
Me too! Παναγιώτη νομίζω έχεις τα στοιχεία μου, οπότε χτύπα ένα και σε μένα αντικαταβολή!
Εννοείται ότι τα έχω, είσαι "φακελωμένος"! :cool:

Θα το στείλω σε πρώτη ευκαιρία! Thx! :thumbup:

Always Somewhere

Retro Addict
Reaction score
1,704
AmiCamp 6
27 & 28 Ιανουαρίου 2018

Το AmiCamp είναι μια νέα συνάντηση χρηστών Amiga στην χώρα μας. Σκοπός της εκδήλωσης αυτής είναι η διάδοση της ιδέας του AmigaOS ως κάτι ζωντανό και εξελισσόμενο. Υποστηρίζει και μιλάει για όλες τις ενεργές πλατφόρμες, όπως το AmigaOS 4, το MorphOS και το AROS.Στην εκδήλωση θα σας δοθεί η δυνατότητα να δείτε και να χρησιμοποιήσετε Amiga συμβατούς υπολογιστές νέας γενιάς, καθώς και τις τελευταίες εκδόσεις των λειτουργικών συστημάτων AmigaOS 4, MorphOS και AROS.

Φυσικά, αν για κάτι ήταν γνωστή η Amiga είναι τα διαθέσιμα παιχνίδια της. Επόμενο είναι λοιπόν, το gaming να μην λείπει από το AmiCamp. Ελάτε να παίξετε μαζί μας όχι μόνο τα κλασσικά παιχνίδια της χρυσής εποχής, αλλά και τα καινούργια με γραφικά υψηλής ανάλυσης HD. Το AmiCamp δεν είναι μία έκθεση ρετρό υπολογιστών, όπου θα περάσετε απλώς λίγα λεπτά της ώρας βλέποντας υπολογιστές, αναπολώντας το παρελθόν. Ελάτε να δείτε πως το Παρελθόν είναι Παρόν, και μάλιστα Εναλλακτικό, με προοπτικές.

website: http://www.amicamp.gr/

Last edited:

geoanas

Commodore Vampire
Staff member
Reaction score
5,439
Ωραία πράγματα! :thumbup:
Πραγματικά ωραία, αλλά δυστυχώς μια η απόσταση και μια κάποιες υποχρεώσεις...αχχχ...αχχχχ...