Μπρελοκ "Αγόρι".

turrican

Retro Guru
Reaction score
1,946
keys1.jpg

keys2.jpg

Καλό ε; Το κρατάω για να θυμάμαι τη μαύρη ημέρα που τα "έφτυσε" ο Apollo και ανέλαβε να καθαρίσει ο " Ιταλός επιβήτορας".

geoanas

Commodore Vampire
Staff member
Reaction score
4,333
Βρε, που πας και τα βρίσκεις όλα αυτά βρε θεριό; :D
Ωραία ευρήματα! :thumbup:

dR_wH0

Solder Noob
Staff member
Reaction score
1,815
Έχεις ωραία αναμνηστικά όντως ρε Τουρι!

turrican

Retro Guru
Reaction score
1,946
Είναι απλό παιδιά!
Ήμουν σπάταλος...

DAT-Alex

Retro Addict
Reaction score
408
Τurri συλλεκτικό...έτσι... Αγόρι - Rocky IV προφανώς ήταν δώρο με το περιοδικό εεε?

Τurri sorry για το τρολάρισμα... αλλα μου θύμησες ένα ανάλογο μπρελόκ που είχα φτιάξει οταν πρωτο-ξεκίνησα να ασχολούμε με τις ηλεκτρονικές κατασκευές (γύρω στα 14 χρόνια μου θυμάμαι) και επειτα απο κανα 2-3 χρόνια ειχα ΄χαλάσει΄ ένα αντίστοιχο με ένα αυτόλλητο μεσα -δεν θυμάμαι τί - για να φτιάξω ενα hitech μπρελόκ της εποχής που το κουβαλούσα ...σχολείο στα κλειδιά.....(!)
ιδού το έχω κρεμασμένο στο lab και σήμερα που ανέβηκα ... το τράβηξα φώτο.... α ρε αναμνήσεις....
brelokretro.jpg
είχα ανοίξει το πλαστικό και έχω την εντύπωση πως είχα κόψει την πλακέτα απο ενα calculator τσέπης (!) (με ειχε κανει εντύπωση το παραπάνω hitech τσιπάκι) και το έκλεισα μέσα με προσοχή...

Βρε μπας και το βάλω πάλι στα κλειδιά μου...διαχρονικό νομίζω έτσι?

Last edited:

turrican

Retro Guru
Reaction score
1,946
Ε, όχι!!! Δεν έχω ξαναδεί κάτι τέτοιο! Καλά βρε φίλε, και εσύ στα δεκατέσσερα δεν έβαλες κανένα john rambo;
Αν δε μου έλεγες τίποτα και το έβλεπα ξαφνικά, θα έλεγα ότι είναι κάποια πρόσοψη αρχαίου - ρωμαϊκού ανακτόρου, ή κάτι σε μυκηναϊκό.
Εγώ είχα ένα με το δίσκο της Φαιστού, αλλά αυτό με ξεπερνά! Είναι κάτι απο "Ατλαντίδα".

(Χμμμ δε ξέρω Dat αν είναι καλή ιδέα να το επαναφέρεις στην υπηρεσία...δε ξέρω αν θα σου επιτρέψουν να μπεις σε αεροπλάνο! :lol::lol::lol:

Respect για τη σύλληψη και την υλοποίηση! Δείχνει μια χαρά! :thumbup:

(Ναι το μπρελοκ πρέπει να το είχε κάποιο τεύχος του Αγοριού! Διάβαζα σχεδόν ότι κυκλοφορούσε τότε).