Οδηγός πυκνωτών

nkary

Too Retro to post!
Reaction score
24
Αντώνη έβαλα όλες τις φώτο σου στην αρχική στο WP εδώ
http://www.iamretro.gr/%CE%BF%CE%B4%CE% ... by-antnik/
και άλλαξα τον λογαριασμό σου σε Συντάκτη, οπότε ότι δεν σ αρέσει το αλλάζεις ή μου λες και το κάνω ;)
Σε αυτή τη φάση είναι ένα απλό post αλλά αν θες μπορούμε να κάνουμε παραπάνω πράγματα.
Το βρίσκεις κάτω από το βασικό μενού της αρχικής στο DO IT YOURSELF ;)

antnik

Retro Addict
Reaction score
327
Super Νίκο :thumbup: . Να πούμε ότι όπως και μεταξύ μας συμπληρώνουμε τις καρτέλες με αυτά που φτιάχνω εγώ και αυτά που φτιάχνεις εσύ, όποιος θέλει μπορεί να στείλει Links από φωτογραφίες από κάποιο recap και να φτιάξουμε καρτέλα.

clemenza

Retro Addict
Reaction score
1,145
Συγχαρητήρια παιδιά για τα guides: είναι πραγματικά ιδανικό και αξιοθαύμαστο όταν κάποιος/κάποιοι μοιράζονται ανοιχτόχερα με τους υπόλοιπους τη γνώση που κατέχουν για κάποιο συγκεκριμένο θέμα. Ευχαριστούμε!

...να βρισκόταν και κάποιος να μας κάνει τις κολλήσεις! :lol:

nkary

Too Retro to post!
Reaction score
24
Έχετε αρκετά μαστόρια στην Αθήνα ;)

clemenza

Retro Addict
Reaction score
1,145
nkary said:
Έχετε αρκετά μαστόρια στην Αθήνα ;)
Μωρέ, σωστά τα λες εσύ, αλλά, απ' την άλλη, το θεωρώ λίγο γυφτιά να φορτώνεσαι σε κάποιον για το παραμικρό επειδή έχει την "ατυχία" να ξέρει από ηλεκτρονικά. Έχω δει παιδιά να την κάνουν από τον χώρο γι' αυτόν ακριβώς το λόγο, καθώς με το που έγιναν γνωστά τα "ταλέντα" τους, τους φόρτωνε ο καθένας με 10-15 μηχανάκια και, φυσικά, με το "αζημείωτο" ("τι, θα πάρεις λεφτά από μένα; Έλα μωρέ, τρεις κολλήσεις έκανες"!)... :wack:

Scorpio_Gr

Retro Enthusiast
Reaction score
592
Πρέπει να γίνει κάτι για να μην χαθούν ποτέ αυτό το post και οι φωτογραφίες του...!!

toples50

Retro Starter
Reaction score
31
Όντως να μην χαθούνε ποτέ.Και εγώ ψάχνω κάποιος να μου κάνει recapping σε Mac 512,Mac Plus,Mac SE,Mac Classic II,Macintosh II και ένα σωρό άλλα Mac μηχανήματα.
Πρόσφατα πήγα στο irepair τον Mac IIcx αλλά δεν κατάφεραν τίποτα...

toples50

Retro Starter
Reaction score
31
Γιατί πράγμα τον πήγες ; Recap ?
Recap, αλλά μου είπαν πως δεν βρήκαν τους κατάλληλους πυκνωτές απο τους προμηθευτές τους.

dR_wH0

Solder Noob
Staff member
Reaction score
1,861
Recap, αλλά μου είπαν πως δεν βρήκαν τους κατάλληλους πυκνωτές απο τους προμηθευτές τους.
:lol::lol::lol:

Διπλωματική απάντηση πάντως!

toples50

Retro Starter
Reaction score
31
:lol::lol::lol:

Διπλωματική απάντηση πάντως!
Όντως,θεωρώ πως απλά δεν ασχολήθηκαν καθόλου.Και φαντάσου το μηχάνημα το πήγα στα μέσα Ιανουαρίου...Με ενημέρωσαν την προηγούμενη εβδομάδα για το αποτέλεσμα.

geoanas

Commodore Vampire
Staff member
Reaction score
5,476
Ε, λοιπόν πιο βλακώδη δικαιολογία ΔΕΝ έχω ξανακούσει! :emoji_fearful::emoji_angry:

cutlaroc

Retro Addict
Reaction score
627
Ε, λοιπόν πιο βλακώδη δικαιολογία ΔΕΝ έχω ξανακούσει! :emoji_fearful::emoji_angry:
Χαχαχαχαχαχαχα ούτε γω!!! Μπα πανάθεμά τους πνίγηκα μεσημεριάτικο!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl:

matrix

Retro Starter
Reaction score
6
βασικα με τις φωτογραφιες του καθε μηχανηματως ... για εμας τους αδαεις που θελουμε να μαθουμε πως αλλαζουμε πυκνωτες επρεπε να ανεβασετε οι μαστερ του ειδους ενα επιμορφωτικο βιντεακι.. και λεπτομερεις εργαλειων που χρησιμοποιει ο καθενας ... ζηταω πολλα ε :p

dR_wH0

Solder Noob
Staff member
Reaction score
1,861
βασικα με τις φωτογραφιες του καθε μηχανηματως ... για εμας τους αδαεις που θελουμε να μαθουμε πως αλλαζουμε πυκνωτες επρεπε να ανεβασετε οι μαστερ του ειδους ενα επιμορφωτικο βιντεακι.. και λεπτομερεις εργαλειων που χρησιμοποιει ο καθενας ... ζηταω πολλα ε :p
Δεν είναι κακή ιδέα. Ενα καλό βιντεάκι χρειάζεται χμμμμμ :)