Πολυ φλας!

turrican

Retro Guru
Reaction score
2,481
Είχα μείνει με το στομα ανοικτό βλέποντας τον νεαρό της διαφήμισης να μετρά ένα βουνό κέρματα ώστε να συμπληρώσει 1990 δρχ και να αποκτήσει τη φθηνότερη Kodak (φωτογραφική μηχανή) που έγινε ποτέ! Το έβαλα από τότε σκοπό της ζωής μου να την αποκτήσω, και επιτέλους τα κατάφερα. Από εκεί και ύστερα,έβγαλα εκατοντάδες φωτογραφίες, άλλες βγήκαν, άλλες δε μου έκαναν τη χάρη να εμφανιστούν. Η ποιότητα της μικρής combat,πάντως, με κάλυψε και με το παραπάνω! Πάντα έπαιρνα έγχρωμα φιλμς (μη με ρωτήσετε κωδικούς και ταχύτητες), και ανυπομονούσα για το επόμενο ραντεβού με το φωτογραφείο.

Εντύπωση μου έκανε και το τρομερό φλας που δέχονταν! Δεν ήταν ο κλασικός κύβος που είχε η μηχανή των γονιών μου! Ήταν στην κυριολεξία ένας πύργος από φλας, που με έκανε να νιώθω σαν πραγματικός επαγγελματίας. Το τρομερό πολυ φλας, έδινε πολύ περισσότερες shots από τον κλασικό ανταγωνισμό! Η πιστή μου Kodak ατυχώς δε σώζεται, αλλά τυχαία βρήκα τον εντυπωσιακό της συνεργάτη. Μάλιστα παρατηρώ ότι δεν είχα χρησιμοποιήσει όλες τις πόζες.

poly4.jpg poly1.jpg poly2.jpg poly3.jpg

Attachments