Στα πλοκάμια της μαφίας

billardi

Retro Member
Reaction score
33
Μία από τις πλέον αγαπημένες μου σειρές που παρακολουθούσα ανελλιπώς ως παιδί ήταν Τα Πλοκάμια της Μαφίας (La Piovra). Δεν είχα χάσει κανένα επεισόδιο από κανένα κύκλο αν και μετά τον θάνατο του Corrado Cattani (Michele Placido) έχασα αρκετό από το ενδιαφέρον.
Στο συγκεκριμένο video γίνεται προσπάθεια να αποκρυπτογραφηθούν τα μυστικοί λογαριασμοί της mafia που βρίσκονται αποθηκευμένοι σε δισκέτα. Και φυσικά το δύσκολο έργο το αναλαμβάνει το υπολογιστικό "τέρας" της εποχής...:alien:

geoanas

Commodore Vampire
Staff member
Reaction score
5,476
Στο συγκεκριμένο video γίνεται προσπάθεια να αποκρυπτογραφηθούν τα μυστικοί λογαριασμοί της mafia που βρίσκονται αποθηκευμένοι σε δισκέτα. Και φυσικά το δύσκολο έργο το αναλαμβάνει το υπολογιστικό "τέρας" της εποχής...:alien:
Πολυ ωραίο εύρημα! Την θυμάμαι την σειρά,αλλά δεν είχα ιδέα για το υπολογιστικό "τέρας" ;):thumbup::thumbup::thumbup:

dR_wH0

Solder Noob
Staff member
Reaction score
1,861
Χαχα! Δές πώς πατάει τα πλήκτρα σαν να ειναι γραφομηχανή!

turrican

Retro Guru
Reaction score
2,305
Εχμμμ...δεν είναι τυχαίο που απέκτησα τους C128 από Ιταλία!:whistle:

geoanas

Commodore Vampire
Staff member
Reaction score
5,476
...κι εγώ φυσικά από εκεί τον πήρα τον δικό μου 128άρι :whistle::)

turrican

Retro Guru
Reaction score
2,305
Don't ever take sides with anyone against the family again. Ever:rofl:

turrican

Retro Guru
Reaction score
2,305
Ρε φίλε...τώρα που σε βλέπω καλυτερα(το avatar σου) δίπλα στο αφεντικό...νομίζω ότι την έβαψα...
Ρε φίλε...αν είπαμε και τίποτα επάνω στη δουλειά....τώρα ξέρεις εσύ...αυτά συμβαίνουν...τέλος πάντων....εμείς οι δύο ήμαστε cool;:sick: