Τι βλέπατε τότε; (Παλιές ταινίες / σειρές)

Always Somewhere

Retro Addict
Reaction score
1,727
Είχα μεγάλο έρωτα με την βιονική γυναίκα..

μμμ.. :emoji_heart_eyes:

Σαν παιδάκι μικρό ερωτευόμουν όλες τις ηθοποιούς από τις σειρές που έβλεπε τότε.. :emoji_hugging:

Σχετικά με τον δράκουλα θυμάμαι ότι έβαζαν όλη την σειρά με τις δρακουλοταινιες.. (the brides of Dracula, the Dracula prince of darkness, horror of Dracula και άλλα).

Όλο δεν ήθελα να δω και όλο έβλεπα τις ταινίες και ας φοβόμουν!

Θυμάμαι επίσης ότι στο άλλο κανάλι είχε την Δυναστεία (το οποίο έβλεπαν οι γονείς μου). Καμία φορά το έβλεπα και εγώ αλλά δεν το καταλάβαινα και πολύ (νευριαζα πάντως με την κακία... την Alexis!). :emoji_triumph:

Νταξ.. Ιστορική σειρά και αυτή!!

Ibra

Retro Starter
Reaction score
164
Σάββατο βράδυ.. ΕΡΤ...

ΔΡΑΚΟΥΛΑΣ!

Και μετά... το :poop: στην κάλτσα μέχρι τα ξημερώματα! :rofl:

Καλός άλλα προτιμώ αυτόν o-drakoylas-ton-exarheion-inexarchiagr3.jpg

Πάνω στο θέμα. Σίγουρα έχει πάρα πολλές ταινίες παλιές εξαιρετικές. Δεν μπορώ όμως να δω σαν ρετρό κάτι σαν τον ταξιτζή η τον σερπικο (παρολο που το theme του Μίκη είναι) εάν δεν έχει μια γερή δόση καλτιλας μέσα.
Κατι σαν το χαμός στην τσαιναταουν ένα πράγμα

geoanas

Commodore Vampire
Staff member
Reaction score
5,475
@sly*m
Lost In Space........Βέβαια! Πως μου διέφυγε αυτό! Θυμάμαι να το βλέπω τρώγοντας ΠΑΝΤΑ σαντουιτσάκι με ζαμπόν και κέτσαπ!
Βρε, συ...τι μνήμες μου ανέσυρες πάλι! :lol::cool:

Always Somewhere

Retro Addict
Reaction score
1,727

Μπορεί να θεωρείται τηλεπαιχνίδι αλλα για μένα κάθε φορα που έβλεπα αυτή την εκπομπή ήταν σαν ταινία με θέμα ένα διαστημικό ταξίδι στο σύμπαν.. κάθε επεισόδιο και μια περιπέτεια στο άγνωστο σύμπαν!

Last edited: