Τι βλέπατε τότε; (Παλιές ταινίες / σειρές)

Always Somewhere

Retro Mentor
Reaction score
2,035
Έχω δει όλους τους κύκλους του Sex and the city (μη σχολιάσετε) αλλά ποτέ δεν είχα συνδέσει την ηθοποιό του μανεκέν με τη Samantha της σειράς....
Και όμως έχει παίξει και σε Star Trek!

Όλος ο ανδρικός πληθυσμός αγαπάει την Κιμ Κατράλ.. :emoji_heart_eyes:

Όσο για το S&C μην σου πω ότι οι περισσότεροι τα έχουν δει σχεδόν όλα τα επεισόδια όταν το είχε κάθε βράδυ η TV!

Και εγώ το έβλεπα γιατί είχε υπόθεση και γενικά γέλιο!

Τουλάχιστον ήταν καλύτερο απο τις ταινίες που βάζανε που τις περισσότερες φορές ήταν με δολοφόνους ή με σκοτωμους γενικά. Στα άλλα κανάλια έβλεπες πάντα σειρές τύπου CSI ή εκείνο με τους γιατρούς και τις εγχειρήσεις και τις αρρώστιες!

Μία χαρά ήταν οι παλαβιαρες φιλενάδες με την σεξομανια και καμώματα τους!

antmagn

Retro Member
Reaction score
295
Κιμ Κατράλ.. :emoji_heart_eyes:

Όσο για το S&C μην σου πω ότι οι περισσότεροι τα έχουν δει σχεδόν όλα τα επεισόδια όταν το είχε κάθε βράδυ η TV!

Και εγώ το έβλεπα γιατί είχε υπόθεση και γενικά γέλιο!

Τουλάχιστον ήταν καλύτερο απο τις ταινίες που βάζανε που τις περισσότερες φορές ήταν με δολοφόνους ή με σκοτωμους γενικά. Στα άλλα κανάλια έβλεπες πάντα σειρές τύπου CSI ή εκείνο με τους γιατρούς και τις εγχειρήσεις και τις αρρώστιες!

Μία χαρά ήταν οι παλαβιαρες φιλενάδες με την σεξομανια και καμώματα τους!
ΔΙΚΑΙΩΣΗ!

Always Somewhere

Retro Mentor
Reaction score
2,035
Ναι.. Εδώ θα σου πω ότι πολλοί άντρες το έβλεπαν αναγκαστικά καθώς έκαναν παραχώρηση στον σύντροφο τους μιας και η ώρα που το είχε ήταν εκείνη που τα περισσότερα ζευγάρια κάθονταν μαζί να δουν λίγη τηλεόραση πριν πέσουν για ύπνο.

Αλλα όπως είπα και παραπάνω υπάρχουν και εκείνοι που το γούσταραν να το βλέπουν όπως εγώ για τους λόγους που ανάφερα παραπάνω.

Last edited:

antmagn

Retro Member
Reaction score
295
Αυτό με τις αρρώστιες το βλέπουν εδώ πέρα χρόνια, εγώ γνωστός χέστης φεύγω πάντα...
Έχουμε ξεφύγει λίγο από το θέμα αλλά συνεχίζω και λέω ότι μου άρεσε πολύ το nip tuck....

Vincent

Retro Addict
Reaction score
1,635
Γιατί? για σειρές μιλάμε ακόμα.

antmagn

Retro Member
Reaction score
295
Γιατί? για σειρές μιλάμε ακόμα.
έχεις δίκιο, απλά δε νομίζω ότι θεωρείται ρετρο το sex and the city ή το nip tuck ή όλες αυτές οι σειρές των late 90's και 00's (αχ τα φιλαράκια....ακόμα το βλέπω)

Ibra

Retro Starter
Reaction score
172
Είστε γατιά. Μου πιάσατε κουβέντα για Κιμ κατραλ και βλέπω ραντομ αναφορές σε σειρές και ρομεντικες κομεντί αλλά καμία στο χαμός στη τσαιναταουν aka big Trouble in Little China (1986)

Ειναι και ταινιάρα είναι και γυναικάρα είναι και καλτιλα

Για μας ηταν το ξανθό κορίτσι του ΛΟΠΑΝ με τα πράσινα μάτια πολύ πριν γίνει '' κάποια'' σαμανθα

Vincent

Retro Addict
Reaction score
1,635
Αυτό σκεφτόμουν όταν είδα το ποστ.

Always Somewhere

Retro Mentor
Reaction score
2,035
Είστε γατιά. Μου πιάσατε κουβέντα για Κιμ κατραλ και βλέπω ραντομ αναφορές σε σειρές και ρομεντικες κομεντί αλλά καμία στο χαμός στη τσαιναταουν aka big Trouble in Little China (1986)

Ειναι και ταινιάρα είναι και γυναικάρα είναι και καλτιλα

Για μας ηταν το ξανθό κορίτσι του ΛΟΠΑΝ με τα πράσινα μάτια πολύ πριν γίνει '' κάποια'' σαμανθα
Έχεις δίκιο φίλε! Για αυτό τσάκο και μια φωτογραφία από το κορίτσι του Λοπαν! :)

Φοβερή και σε αυτή την ταινία η Κιμ!

Αν και στην συγκεκριμένη ταινία είχα πάθει πλάκα με το άλλο κορίτσι.. την Sue Frances Pai (Suzee Pai)..

18625

turrican

Retro Guru
Reaction score
2,523

Animals, Animals, Animals

1976-1981

Ακόμα το θυμάμαι το τραγουδάκι! Χαρακτηριστική στιγμή όταν το γουρουνάκι ξεπροβάλει μέσα από το στόμα του αρπακτικού, καθώς και το σκουληκάκι που μπαίνει στην τρύπα του.

Μια ακόμη επιμορφωτική παιδική σειρά που είχε εξασφαλίσει για εμάς τα παιδιά η ΕΡΤ.
Μια ΕΡΤ, που παρατηρώ εκ'των υστέρων, έφερνε ότι πιο σύγχρονο κυκλοφορούσε τότε στο δυτικό (αλλά και από την άπω ανατολή) κόσμο (πριν πάρει στις αρχές του 80 στροφή προς την ανατολική Ευρώπη και την κουλτούρα). Αν και μοναδική επιλογή τότε, είχε μια άρτια παιδική ζώνη!
Για ρωτήστε τα σύγχρονα κανάλια τι είναι η παιδική ζώνη, να γελάσετε....

geoanas

Commodore Vampire
Staff member
Reaction score
5,998
...
Μια ακόμη επιμορφωτική παιδική σειρά που είχε εξασφαλίσει για εμάς τα παιδιά η ΕΡΤ.
Μια ΕΡΤ, που παρατηρώ εκ'των υστέρων, έφερνε ότι πιο σύγχρονο κυκλοφορούσε τότε στο δυτικό (αλλά και από την άπω ανατολή) κόσμο (πριν πάρει στις αρχές του 80 στροφή προς την ανατολική Ευρώπη και την κουλτούρα). Αν και μοναδική επιλογή τότε, είχε μια άρτια παιδική ζώνη!
Για ρωτήστε τα σύγχρονα κανάλια τι είναι η παιδική ζώνη, να γελάσετε....
Για να είμαι ειλικρινής το Animals δεν το θυμάμαι αλλά για τα υπόλοιπα συμφωνώ σε όλα