Τι εχθρους εχετε σκοτωσει περισσοτερο στα videogames;

metalcandyman

Retro Addict
Reaction score
1,137
Σιγουρα ολοι στην gaming καριερα μας ειτε ειναι μεγαλη αυτη ειτε ειναι μικρη υπαρχουν παιχνιδια που πραγματικα τα εχουμε λιωσει περισσοτερο απο καποια αλλα οποτε οπως ειναι φυσικο εχουμε σκοτωσει και δεκαδες,εκατονταδες,χιλιαδες η ακομα και εκατομμυρια εχθρους σαυτα αλλα υπαρχουν και παιχνιδια που εχουν το ιδιο ειδος εχθρων με αυτα που εχουμε λιωσει οποτε ο αριθμος του ιδιου ειδους εχθρων που εχουμε σκοτωσει αυξανεται κατα πολυ.Ετσι λοιπον η ερωτηση μου ειναι τι εχετε σκοτωσει πιο πολυ στην gaming καριερα σας και μπορειτε να γραψετε οσα θελετε δεν υπαρχει περισορισμος.

Ξεκινωντας εγω το ειδος των εχθρων που εχω σκοτωσει πιο πολυ ειναι τα φαντασματα απο το Pac-man.Mιλαμε για χιλιαδες για να μην πω εκατομμυρια στης επισης χιλιαδες ωρες που εχω φαει πανω απο αυτο το παιχνιδι.

Ζομπι,ζομπι,ζομπι,ζομπι και παλι ζομπι απο ολα τα παιχνιδια της σειρας Ghosts n' Goblins που εχω λιωσει μεχρι τα Residen evil και ενα σωρο αλλα παιχνιδια τα ζομπι ειναι το ψωμοτυρι του gaming :p

Ενα αλλο ειδος που εχω σκοτωσει κατα χιλιαδες ειναι οι νιντζα.Shinobi,shadow dancer,strider,teenage mutan ninja turtles,ninja gaiden αλλα και δεκαδες αλλα παιχνιδια με ninja.Mιλαμε για τον metalcandyman τον νιντζοφαγο :D

Slimes που υπαρχουν σε ολα τα Dragon Quest παιχνιδια που σημειωτεον ειναι το αγαπημενο μου rpg.Μιλαμε για πολλα slimes η καλυτερα παρα πολλα slimes η καλυτερα παρα μα παρα μα παρα πολλα slimes.Mιλαμε για πολυ σφαξιμο και μεγαλο αιματοκυλισμα στα κατα τα αλλα συμπαθητικα slimes.

Εξωγηινοι φυσικα που δεν μπορουν να λειπουν.Galaga,Galaxian και space invaders Που ειναι τα shooters που τα εχω λιωσει πιο πολυ απο καθε αλλο εχω καταστρεξει χιλιαδες εξωγηινους.Καταραμενοι εξωγηινοι:p

chriskgnr

Retro Guru
Reaction score
484
Είδος και περισσότεροι σκοτωμοί: ότι ιπτάμενο υπήρχε στο Phoenix και κατά δεύτερον οι εξωγήινοι πάσης φύσεως στο Astro Blaster.
ακολούθως ως έχουμε τα: Pac Man, Satan of Saturn, Defender, Moon Cresta, Rygar, Xain'd Sleena, Ghost N' Goblins.

geoanas

Commodore Vampire
Staff member
Reaction score
5,476
Αχ, οι δόλιοι οι εξωγήινοι..με έχουν κηρύξει ανεπιθύμητο σε κάθε γνωστή και άγνωστη γωνιά του σύμπαντος! :rofl: ...και σε κάτι ζόμπι και άλλες κατώτερες μορφές του υπερφυσικού, έχω διδάξει καλά ποιος είναι ο πραγματικός άρχων του σκότους!:lol:

clemenza

Retro Addict
Reaction score
1,145
Ναζί και εξωγήινους. Εξωγήινους και Ναζί. Και κάποιους νεκροζώντανους φυσικά όπως και όλος ο καλός ο κόσμος που σέβεται το BFG 9000 που κουβαλάει!

Αλλά βασικά Ναζί και εξωγήινους. Πολλούς όμως, ρε παιδάκι μου... :sneaky:

Vincent

Retro Addict
Reaction score
1,411
Zombies παιδιά.
Εδώ και χρόνια πλέον τα pc είναι ικανά να σου εμφανίσουν σε ένα level παραπάνω zombies από ότι έχεις σκοτώσει σε beat em ups τα τελευταία 20 χρόνια.

Always Somewhere

Retro Addict
Reaction score
1,734
Και όμως Δημήτρη, έπαιζα κάποτε πολλά παιχνίδια..

Ένα από τα αγαπημένα μου που είχα περάσει αμέτρητες ώρες και λόγω δυσκολίας το είχα ξεσκίσει ήταν το Rick dangerous, οποτε εγώ θα έλεγα ότι είμαι Canibal killer!

Έχω χάσει άπειρες φορές και έχω φάει άπειρους κανίβαλους για το τελειώσω..

Το Rick Dangerous 1 το έχω τελειώσει σε Ms-Dos και φυσικά με χειρισμό στο πληκτρολόγιο.

Always Somewhere

Retro Addict
Reaction score
1,734
ok! man..

Αρχίζω προπόνηση.. χαχαχαχα!:D

Καλα να ήμαστε έως τότε και θα προσπαθήσω να έρθω να σας δω γιατί πέρυσι αν θυμάσαι είχαν "ανοίξει οι ουρανοί" και είχε βροχές και πλημμύρες παντού και δεν τα κατάφερα να έρθω.

Πίστεψε με ήθελα πολύ να σας δω.

Last edited:

Always Somewhere

Retro Addict
Reaction score
1,734
Μην μου λες για CGA γιατί φτιάχνουμε και άγρια! :D

ΥΓ. Πέρα απο την πλάκα, ραγιζει η καρδιά μου όταν διαβάζω για CGA, επειδή ήταν ο πρώτος μου υπολογιστής με CGA και μάλιστα ο σπάνιος Amstrad PC1512.

Εκεί έπαιξα και χάρηκα περισσότερο (και από την αμικα) τα παιχνίδια (και ας ήταν τα γραφικά μουσταρδοπρασινα με πορτοκαλί απόχρωση).

Είχα στραβωθει όμως και εκανα την μλκια και τον χάρισα σε ένα ξάδερφο.. :( για να πάρω το αμικα με τα σούπερ γραφικά και τις παιχνιδαρες!

Καλό το αμικα φίλε αλλα... Το Ms DOS ήταν το κάτι άλλο για μένα..

(παίξε σε dos το rogue, το alley cat, pharaoh tomb, Montezuma's return ή digger με keyboard σε pc και θα καταλάβεις τι ένιωθα στα 11 μου οπου πριν είχα μόνο ένα Atari 2600 για την tv). :)

Last edited:

geoanas

Commodore Vampire
Staff member
Reaction score
5,476
Μην μου λες για CGA γιατί φτιάχνουμε και άγρια! :D
...
Με αυτό Βαγγέλη μου έριξες άλλη φλασιά! Ορδές και στρατιές ολόκληρες σε CGA - Ancient Art of War! (...και από ότι θυμάμαι μπορούσα να το φτάσω μόνο σε κάποιο ορισμένο σημείο, λόγω κακογραμμένης -δεύτερης- πειρατικής δισκέτας :alien:)

geoanas

Commodore Vampire
Staff member
Reaction score
5,476
Τι να πρωτοθυμηθούμε Βάγγο...Μην κοιτάς κι εγώ για κάμποσα χρόνια ήμουν PCάκιας (και πολύ περήφανος μάλιστα :) )

geoanas

Commodore Vampire
Staff member
Reaction score
5,476
Κάποια στιγμή θα τραβήξω καμιά συγκεντρωτική φωτογραφία από τα απομεινάρια μου (δισκέτες και CDιά) αλλά φοβάμαι ότι έτσι χύμα θα "ρίξω" την ταχύτητα του forum!
:p:lol:

dimfil

Retro Mentor
Reaction score
1,678
Με αυτό Βαγγέλη μου έριξες άλλη φλασιά! Ορδές και στρατιές ολόκληρες σε CGA - Ancient Art of War! (...και από ότι θυμάμαι μπορούσα να το φτάσω μόνο σε κάποιο ορισμένο σημείο, λόγω κακογραμμένης -δεύτερης- πειρατικής δισκέτας :alien:)
Μα, τι μου θύμισες!
Είχα ένα φίλο τότε που ήταν (σχεδόν) το μοναδικό του παιχνίδι στον Olivetti PC1 που είχε!
Βασικά, ήταν και ο μόνος που ξέρω να είχε στην κατοχή του Olivetti PC1... Δεν το είχα δει σε κανένα σπίτι...

geoanas

Commodore Vampire
Staff member
Reaction score
5,476
Μα, τι μου θύμισες!
Είχα ένα φίλο τότε που ήταν (σχεδόν) το μοναδικό του παιχνίδι στον Olivetti PC1 που είχε!
Βασικά, ήταν και ο μόνος που ξέρω να είχε στην κατοχή του Olivetti PC1... Δεν το είχα δει σε κανένα σπίτι...
Είχε ένας πολύ καλός μου φίλος. Όποτε πήγαινα σπίτι του μου τον παρουσίαζε με υπερηφάνεια. Γιατρός γυναικολόγος που μας βοήθησε με όλη του την ψυχή σε κάτι θέματα που μας είχαν ταλανίσει για χρόνια. Άριστος σε όλα. Τον έχασα πρόωρα από καρδιά, δυο μήνες μετά τον θάνατο του αδερφικού μου φίλου, εκείνο το άθλιο 2015...Αναμνήσεις, πολλές αναμνήσεις...

geoanas

Commodore Vampire
Staff member
Reaction score
5,476
Το ότι είμαι ευτυχής πατέρας δυο παιδιών το οφείλω σε αυτόν. Η σύζυγος του, πολύ στενή οικογενειακή μας φίλη, τον έχει προσεκτικά φυλαγμένο στο σπίτι. Μου τον κρατάει, αλλά εγώ συνέχεια το αναβάλλω...

dimfil

Retro Mentor
Reaction score
1,678
Με μελαγχολησες γιατί έχω αντίστοιχη οικογενειακή εμπειρία...
Το ότι τον θυμάσαι με τόση αγάπη και τιμή δείχνει και ποιος είσαι φίλε μου...