Τι παίζει με τα avatars?

nkary

Too Retro to post!
Reaction score
24
Ρε γιατρέ τι γίνετε με τα avatars? Στα περισσότερα θέματα μου εμφανίζεται το avatar άλλου μέλους :rofl:

dR_wH0

Solder Noob
Staff member
Reaction score
1,888
Εμφανίζει το άβαταρ απο το τελευταίο μέλος που έκανε ποστ.

Simple :)

Hellraiser

Retro Enthusiast
Reaction score
40
Γιατι πηγανε αριστερα αραγε;Πρωτη φορα το βλεπω αυτο σε φορουμ!Φορος τιμης στη κυβερνηση μας; :rofl:

dR_wH0

Solder Noob
Staff member
Reaction score
1,888
Ναι ναί!!! Φόρος τιμής σε αυτήν την "γνήσια" Αριστερή κυβέρνηση!!! :rofl: :rofl: :rofl:

geoanas

Commodore Vampire
Staff member
Reaction score
5,974
Μην μου ανεβάζετε την πίεση βραδιάτικα... :D :p

dR_wH0

Solder Noob
Staff member
Reaction score
1,888
Πέραν πλάκας αυτό είναι κάτι που δεν το ξέρουν πολλοί. Το PhpBB σαν φορουμ λογισμικό, απο default, έχει τα avatars δεξιά. Χρειάζεται μια σειρά τροποποιήσεων σε μερικά του αρχεία για να έρθουν τα avatar, στο κλασικό ίσως στυλ, δηλαδή στα αριστερά.

Αυτήν την φορά που αλλάξαμε σε αγοραστό theme (και όχι σε κάτι free/open source) αποφασίσαμε να τα κρατήσουμε στο default.

turrican

Retro Guru
Reaction score
2,476
Ίσως να το δημιούργησαν αριστερόχειρες...

Βρε!!! Τι κλειδώνετε την ανακοίνωση για την αναβάθμιση;
Πως θα πάρετε feedback;
Μπορεί να γέρασα, μπορεί το monitor μου να έχει τις πιο χάλια χρωματικές ρυθμίσεις, αλλά μου φαίνεται ότι τα υπέροχα καλοσχεδιασμένα fonts, είναι τεράστια και (σε μεγάλα κείμενα) μου βγάζουν τα μάτια!

dR_wH0

Solder Noob
Staff member
Reaction score
1,888
Έχεις απόλυτο δίκιο Δημήτρη! Τώρα αντιλήφθηκα οτι οι ανακοινώσεις είναι κλειστές για ποστάρισμα! :rofl: :rofl:

Πάω να ανοίξω ενα νέο θέμα για τις αλλαγές στο ιδεες-προτάσεις. Είναι ώρα δύσκολη, χωρίς καφέ (ακόμα) και φοβάμαι να παίξω με τα "δικαιώματα" των φορουμ! :rofl: :rofl: