Το καλύτερο PC του 1998!

nickblame

Retro Starter
S3 Virge φου-του-γού! Έπαιζε μέχρι και resident evil 1 με 3d acceleration με τον "Rendition" renderer (και πολύ clipping και artifacts αλλα whatever :cool: )

dR_wH0

Solder Noob
Staff member
nickblame said:
S3 Virge φου-του-γού! Έπαιζε μέχρι και resident evil 1 με 3d acceleration με τον "Rendition" renderer (και πολύ clipping και artifacts αλλα whatever :cool: )
Η κάρτα του φτωχού gamer! :lol: :lol: Πραγματικά και το Thief έτσι το έπαιζα! Rendition renderer, πετσοκομμένα artifacts/textures αλλά ανθρώπινα FPS!

bloodnosewally

Retro Starter
καλημερα σε όλους!! και καλως σας βρηκα!! ..το '98 θυμαμαι ειχα εναν pentium 166 mmx με εναν maxtor 8GB.. ..φοιτητης τοτε σπουδαζα πληροφορικη.. τον επομενο χρονο περιπου πηρα εναν celeron 300A (τον εχω ακομη) και τον εκανα και overclock στα 450 χαχαχ (επαιζε colin mcrae rally)!! απο οτι θυμαμαι ηταν πολυ ακριβα τα pentium ii, voodoo ειχα της orchid αρχικα μετα της creative την voodoo2 διπλες καρτες μεγαλεια... επαιζε το quake σε opengl νερακι... την καλημερα μου και παλι κυριοι! :D

dR_wH0

Solder Noob
Staff member
Καλημέρα φίλε Blood και Welcome Aboard :)

Εγω η μοναδική Voodoo που κατάφερα ποτέ να αγοράσω (ήταν και πανάκριβες οι άτιμες!) ήταν η Voodoo 3 2000 σε PCI διαυλο κιόλας! Την φορούσα σε κάποιο Duron μηχανάκι με QDI μητρική! :lol: :lol:

nkary

Too Retro to post!
Καλημέρα bloodnosewally και καλώς ήρθες :)
Γιατρέ μήπως εννοείς Voodoo 3 3000 ;)

nicked

Immune Seven 11
Staff member
Καλώς ήρθες bloodnosewally! Celeron 300A είχα και εγώ και ήταν από τους πιο τίμιους επεξεργαστές που έχουν κυκλοφορήσει! Μετά πέρασα και εγώ σε Pentium II. Απο Voodoo είχα Voodoo 2 και μια Voodoo Banshee για μικρό χρονικό διάστημα!

Optimus

Retro Starter
Τότε πρέπει να είχα 486 σφύριξ (cyrix). Ήταν για τα πανηγήρια αλλά έτρεχε Second Reality και Doom.

dR_wH0

Solder Noob
Staff member
Cyrix - μετά στα Pentium! Ο επεξεργαστής του πτωχού! Με αυτόν μεγαλώσαμε! :lol: :lol: