Φορητό Commodore 64!

glaros

Retro Member
Reaction score
4
Εμένα,ρε παιδιά,με "κουράζουν" όλα αυτού του είδους project...χάθηκαν τα original συστήματα ?

geoanas

Commodore Vampire
Staff member
Reaction score
5,548
@ nicked
Well Done Νίκο for the infoz! :thumbup:

@ glaros
Νεκτάριε, για να πούμε την αλήθεια κι εγώ βλέπω ανούσιο να τρέχεις κάτι σε πλατφόρμα emulation και να το πληρώνεις χρυσάφι. Στο κάτω-κάτω με ένα Rasberry πλέον είσαι άρχοντας και μάλιστα καβαλάρης !!!

Φυσικά και προτιμώ τα original, ούτε λόγος!....Αν έχω βέβαια 3-4, με χαρά μοντάρω το ένα ;) αλλά αυτό είναι αλλουνού παπά ευαγγέλιο. Πάλι βασίζομαι στο πραγματικό hardware, αλλά λίγο πιο βελτιωμένο ;) :D

chriskgnr

Retro Guru
Reaction score
500
όλες αυτού του τύπου οι προσπάθειες που φέρνουν στο προσκήνιο τους ρετρό υπολογιστές και κονσόλες, είναι θεμιτές θα έλεγα :D
Από κει και πέρα, νομίζω απευθύνονται σε κείνες τις γενιές που δεν απόλαυσαν τα κονσολοϋπολογιστικά τεκταινόμενα των 80's-90's και (ίσως) μαθημένοι στην ευκολία της χρήσης και του gaming των σύγχρονων pc's-κονσολών (όσο νά'ναι το azimuth allignment, τα ear-mic καλώδια, οι δισκέτες, το image transferring των προγραμμάτων κτλ, φαντάζουν μπελαλίδικα --και ειναι ως ένα βαθμό και για εμάς--) προτιμούν τις λύσεις τύπου ZX Spectrum Vega ή Vega Plus(που απ'ότι φαίνεται ναυαγεί). Εγώ θα συνεχίσω να προτιμώ το real thing. :D

chriskgnr

Retro Guru
Reaction score
500
Στο φινάλε και σε τι τιμή θα κυκλοφορήσει. Αν είναι υπερβολικά ακριβό θα πατωσει.