Φρέσκα Ρετρο Αποκτήματα!!

cutlaroc

Retro Addict
Reaction score
593
Είναι καιρο που τα έχω αποκτήσει αλλά έτυχαν κάτι μαζέματα στο σπίτι και δε πρόλαβα να τα ποστάρω και μετά το ξέχασα... Η ιστορία είναι η εξής: :D

Ήταν μια Κυριακή περίπου σαν όλες τις άλλες... Είμαι μπαούλο από τα ξύδια του Σαββάτου και κοιμάμαι! :lol::lol::lol::rofl::rofl::rofl::rofl::D:D:D
Χτυπάει το κινητό μου και με ξυπνάει! Αναφωνώ ψυθιριστά "Ποιος π.....ς είναι πρωινιάτικό;;;;":rofl::rofl::rofl::lol::lol::lol: Κοιτάω το ρολόι 1:30!!!:lol::lol::lol:
Βλέπω στο κινητό οτι με παίρνει ένας παλιός φίλος που έχω καιρό να τον δω και με το που το σηκώνω μου λέει "Έλα! Που είσαι;;;;"
"Σπίτι" του λέω και μου απαντάει "Βγες σε 5 λεπτά φτάνω εκεί" και κλείνει...
Απορία εγώ σε συνδιασμό με hangover σηκώνομαι ντύνομαι και βγαίνω...
Είναι ήδη απ'έξω με ανοιχτό πορτπαγκάζ , "Μαζέψαμε την αποθήκη για να βάλουμε άλλα πράγματα μέσα και τα βρήκα και στα φερα" μου λέει δείχνοντας μου το εσωτερικό... Δυστυχώς το pc δε το χω έχει πεταχτεί προτού σε γνωρίσω , δεν ξέρω καν γιατί τα κράτησα αυτά!
Αυτά είναι!!! λέω και τα μαζεύω παράλληλα!! :thumbup::thumbup::thumbup:

Attachments

dR_wH0

Solder Noob
Staff member
Reaction score
1,815
Χαχα! Καβάτζωσες λίγο απο όλα βλέπω! Joystickakia και δισκετούλες!!!!

cutlaroc

Retro Addict
Reaction score
593
Χαχα! Καβάτζωσες λίγο απο όλα βλέπω! Joystickakia και δισκετούλες!!!!
Ναι ναι και οι δισκέττες οι πιο πολλές 5,25 είναι άδειες! :):)

geoanas

Commodore Vampire
Staff member
Reaction score
4,333
Με γεια σας κύριοι!

@cutlaroc
Κώστα ευτυχώς που κρατήθηκες και κράτησες χαρακτήρα! :thumbup:.... αγουροξυπνημένος και δεν τον άρπαξες τον άνθρωπο! LOL! :lol:

cutlaroc

Retro Addict
Reaction score
593
Με γεια σας κύριοι!

@cutlaroc
Κώστα ευτυχώς που κρατήθηκες και κράτησες χαρακτήρα! :thumbup:.... αγουροξυπνημένος και δεν τον άρπαξες τον άνθρωπο! LOL! :lol:
@geoanas Και να θελα δύσκολο Γιώργο μου είναι κι αυτός ολίγον τι "μπαούλο"! :lol::lol::lol::rofl::rofl::rofl:

Amiga500

Retro Member
Reaction score
383
Καλοριζικα φιλε! :thumbup:

Ακριβως το ιδιο εζησα με φιλο μου κι εγω πριν 2 μηνες! Εκανε ανακαινιση στο σπιτι του γιατι παντρευοταν και μου ριχνει τηλεφωνο οτι το μεσημερι θα ειναι κατω απο το σπιτι μου για να μου δωσει "κατι" που βρηκε στην αποθηκη και δεν θελει να πεταξει!
Ηταν oiginal παιχνιδια/joystick/βιβλια για την Amiga 500!! :)

Μου φαινεται οτι σιγα σιγα πρεπει να παντρεψω ολα τα φιλαρακια μου! :D

Always Somewhere

Retro Addict
Reaction score
1,143
Μου φαινεται οτι σιγα σιγα πρεπει να παντρεψω ολα τα φιλαρακια μου! :D
Χαχαχα! Έχω και εγώ μερικούς ανυπαντρους φίλους που είχαν απο τότε πραμάτεια και κάναμε ανταλλαγές παιχνιδιών ... Χμμ, λες να.. Μου έδωσες παντως καλή ιδέα ! :lol:

Last edited:

Amiga500

Retro Member
Reaction score
383
Χαχαχα! Έχω και εγώ μερικούς φίλους που είχαν απο τότε πραμάτεια... Χμμ, λες να.. Μου έδωσες και καλή ιδέα με αυτό που λες! :lol:
Πρεπει μονο να βρω τροπο τους πεισω να παρουν γυναικες που δεν γουσταρουν τα παιχνιδια! :devilish:
Η "ρερτο-θυσια" του φιλου! :lol: :rofl::rofl:

cutlaroc

Retro Addict
Reaction score
593
Πρεπει μονο να βρω τροπο τους πεισω να παρουν γυναικες που δεν γουσταρουν τα παιχνιδια! :devilish:
Η "ρερτο-θυσια" του φιλου! :lol: :rofl::rofl:
Χαχαχαχαχα αυτό μου χει τύχει, ο κολλητός μου παντρεύτηκε μια που δε τα γουστάρει καθόλου και μου πάσαρε οτι είχε και δεν είχε! Καλά δεν είχε και πολλά αλλά ένα παλιό γερμανικό με πιστόλια τύπου Pong το τσίμπησα! Το είχα ποστάρει και δω :D:D:D

Amiga500

Retro Member
Reaction score
383
Χαχαχαχαχα αυτό μου χει τύχει, ο κολλητός μου παντρεύτηκε μια που δε τα γουστάρει καθόλου και μου πάσαρε οτι είχε και δεν είχε! Καλά δεν είχε και πολλά αλλά ένα παλιό γερμανικό με πιστόλια τύπου Pong το τσίμπησα! Το είχα ποστάρει και δω :D:D:D
Αυτα ειναι φιλε! :thumbup:x3

Πρεπει να βγουμε στην γυρα να βρουμε νυφες για τα φιλαρακια μας!
Μια ερωτηση θα τους κανουμε..."σου αρεσει ο αντρας σου να παιζει video games"? Αν η απαντηση ειναι "οχι" (δαγκωτο), μας κανει και προχωραμε στο συνοικεσιο! :sneaky:

*Σημαντικη λεπτομερεια!
Οσο μεγαλυτερη η συλλογη του φιλου μας τοσο πιο ομορφη θα πρεπει να ειναι η λεγαμενη! :D Για να σιγουρεψουμε το "δολωμα"!
Μετα κανονιζουμε ποτε θα περασουμε με το φορτηγακι να φορτωσουμε τα λαφυρα! :lol::rofl::rofl:

dR_wH0

Solder Noob
Staff member
Reaction score
1,815
Νταξ ρετρό δεν είναι....αλλά "συμπληρώνει" για να απολαμβάνω καλύτερα τα καλύτερα 8-bit μασίνια και τις ηχητικές τους πανδαισίες!!

Σύντομα και ένας Atari 130XE στο Line1 (με stereo pokey παρακαλωωωω)

IMG_20190319_161123.jpg IMG_20190319_162445.jpg

geoanas

Commodore Vampire
Staff member
Reaction score
4,333
Doc έχεις ανέβει κατηγορία ρε bro! :cool:

geoanas

Commodore Vampire
Staff member
Reaction score
4,333
Λοιπόν είναι κάποιες μέρες που σε κάνουν να αναρωτιέσαι για το που βρίσκεται κρυμμένη τόση ομορφιά που είναι γεμάτος ο κόσμος και σε κάνουν να μην θέλεις να τελειώσουν με τίποτα.

Από χθες το βράδυ ξεκίνησαν κάποια "πράγματα" που δεν μπορώ ακόμη να αναφέρω εδώ πέρα.

Ξεκινώ και αρκούμαι προς το παρόν να εκφράσω την αμέριστη και πηγαία ευγνωμοσύνη που νοιώθω, προς τον φίλο και συνοδοιπόρο στο περιοδικό "K&A Plus", τον Thomas @Tomxx για την έκπληξη και το γεμάτο πακέτο που παρέλαβα πριν από λίγα λεπτά της ώρας...

Το να λαμβάνεις το βιβλίο του David John Pleasance με αυτόγραφο και ιδιόχειρη αφιέρωση, δεν είναι κάτι που συμβαίνει κάθε μέρα...:emoji_ok_hand:

...και κάτι για να την ακούσουμε :emoji_sunglasses:

Οι εκπλήξεις όμως δεν τελειώνουν εδώ. Από το πρωί δέχομαι καταιγισμό νέων και ευχάριστων ειδήσεων από καλούς κι επιστήθιους φίλους για πράγματα που θα συμβούν στο εγγύς μέλλον και θα κάνουν πραγματικό πάταγο! Δεν λέω τίποτα παραπάνω...In time! ;)

:emoji_point_down:
Για κάτι τέτοιες μέρες, όπως ξεκίνησα στην αρχή, αξίζει κανείς να ασχολείται με αυτό το hobby που λέγεται Retro Computing & Co παρά τις όποιες αντιξοότητες και ανοησίες...για κάτι τέτοιες μέρες...:love:
:emoji_punch:

dR_wH0

Solder Noob
Staff member
Reaction score
1,815
Αυτά είναι!!!!!Μπράβο ρε Τζέο....φοβερός ο Τομας!!!! Θα σε παρω τηλ να μου τα μαρτυρήσεις ολα αυριο σιγα μην περιμένω :p

geoanas

Commodore Vampire
Staff member
Reaction score
4,333
Δεν είναι καθεαυτού retro απόκτημα, αλλά σύμβολο. Χθες την παρήγγειλα, σήμερα μου ήρθε! Ο Δημήτρης ( @Scorpio_Gr ) ταχύτερος από τον άνεμο, μου την συσκεύασε σε εξαιρετική συσκευασία και την έχω πιάτο μπροστά μου!

Super ποιότητα και φοβερό logo αλλά δε νομίζω να την ανοίξω...Τα memorabilia μου, μου αρέσει να τα κρατάω ανέπαφα.

Να την φορέσω ή όχι; Τι προτείνετε; :sneaky: