Φρέσκα Ρετρο Αποκτήματα!!

Scorpio_Gr

Retro Enthusiast
Reaction score
641
Το νέο μου "κόσμημα"!!!!!
VZ200...!!!!!
Το Dick Smith VZ200 ήταν πολύ δημοφιλές στην Αυστραλία και τη Νέα Ζηλανδία από το 1983 έως το 1990. Το VZ200 ήταν το ίδιο μοντέλο με το VTech Laser 200 έναν υπολογιστή της VTech (Video Technology). Παρά το φτωχό πληκτρολόγιο και την μικρή RAM, οι χρήστες μπορούσαν να βρουν εκατοντάδες προγράμματα από τοπικά περιοδικά, τα κατάστημα Dick Smith.
18998
18999

Vincent

Retro Addict
Reaction score
1,635
Έλα αγόρι μουουουουοου, καλώς ήρθες στο κλάμπ.

Vincent

Retro Addict
Reaction score
1,635
Ναι, αλλά όπως λέει και ένας φίλος :
"όλοι οι μερακλήδες πρέπει να έχουν την Ελληνική 8άμπιτη τριανδρία"

dimfil

Retro Mentor
Reaction score
1,814
Ναι, αλλά όπως λέει και ένας φίλος :
"όλοι οι μερακλήδες πρέπει να έχουν την Ελληνική 8άμπιτη τριανδρία"
Έτσι όπως το θέτεις έχεις δίκιο! Τώρα που μπορούμε, χαιρόμαστε όλα τα καλά τους...
Μου λείπει ένας spectrum από το puzzle... Χαίρομαι όμως που αντ' αυτού γνώρισα (και πολύ καλά μάλιστα) τα 8μπιτα Atari!

Pluto63

Retro Addict
Reaction score
857
Έτσι όπως το θέτεις έχεις δίκιο! Τώρα που μπορούμε, χαιρόμαστε όλα τα καλά τους...
Μου λείπει ένας spectrum από το puzzle... Χαίρομαι όμως που αντ' αυτού γνώρισα (και πολύ καλά μάλιστα) τα 8μπιτα Atari!
Έχω ένα γκρι128 ελεύθερο για δανεική χρήση μέχρι να το βαρεθείς άμα θέλεις.

dimfil

Retro Mentor
Reaction score
1,814
Έχω ένα γκρι128 ελεύθερο για δανεική χρήση μέχρι να το βαρεθείς άμα θέλεις.
Σε ευχαριστώ πολύ, δεν θα χρειαστεί πάντως. Μετά τη σειρά του Amstrad και εφόσον έχω "παίξει" αρκετά και έχω μάθει πολλά, θα έρθει και η σειρά του spectrum. Όπως κάνω με όλα τα μηχανήματα. Ένα-ένα για να μπορώ να μαθαίνω και να διασκεδάζω μαζί τους!
Για έναν 48Κ γομολάστιχα θα ψάξω τότε...

Scorpio_Gr

Retro Enthusiast
Reaction score
641
Με γεια φίλε Δημήτρη!!!!
Δεδομένο οτι θα ευχαριστηθείς και θα χαρείς το μηχάνημα!!!!!!

Scorpio_Gr

Retro Enthusiast
Reaction score
641
Τα αμερικανάκια μου!!!! Όλα στα 110v και o Commodore και το Monitor NTSC..!!!! Δεν ξέρω αν θα τα πάνε καλά με τον ευρωπαϊκό μου, αλλά έναν Αμερικάνο τον ήθελα πολύ....!!!! Και από την στιγμή μου μου έδωσε την ευκαιρία αυτή ένα καταπληκτικό παιδί και πολύ ωραίος άνθρωπος τον απόκτησα!!!! Θέλω να ευχαριστήσω και εδώ από την καρδιά μου τον Γιώργο γιατί πέρα από αυτά που είπαμε και συμφωνήσαμε μου έδωσε ένα σκασμό πράγματα (όλα όσα βλέπετε) σε μια τιμή που πραγματικά δεν υπάρχει!!!
DSCI2714a.jpgDSCI2717a.jpgDSCI2720a.jpg

geoanas

Commodore Vampire
Staff member
Reaction score
5,998
ΩΩΩ! Ομορφιές! Μέ γεια και καλοπαιχτα man!

Scorpio_Gr

Retro Enthusiast
Reaction score
641
Το καιρό εκείνο.... εγώ είχα ένα SVI-318... Θυμάμαι το "χαλβάδιαζα"... αυτό που με ξετρέλαινε περισσότερο ήταν οτι από τότε το θεωρούσα οτι ήταν ένα πολύ όμορφο μηχάνημα... τελικά αυτή η αγορά δεν έγινε ποτέ.... ή... ίσως καθυστέρησε... "αρκετά"....