NINTENDO SWITCH

kostakis

Retro Enthusiast
Reaction score
158
Καλησπέρα σε όλους. Μήπως έχεις ασχοληθεί κανείς με τα kit Nintendo Labo;
Έχουν ενδιαφέρον για τα παιδιά ή τα βαριέσαι σε μερικές μέρες;
Από τα 3 kit, ποιο σας φαίνεται πιο ενδιαφέρον; Τα είδε ο μικρός στην TV και θέλει να πάρουμε.
Thanks

dR_wH0

Solder Noob
Staff member
Reaction score
1,898
Έχει ενα φιλαράκι μου για τα παιδιά του...θα μάθω και σου λέω.

kostakis

Retro Enthusiast
Reaction score
158
Και ενώ περιμένουμε τις εντυπώσεις από τα Labo Kit, θα ήθελα να ρωτήσω εάν έχετε αγοράσει τα ακόλουθα παιχνίδια και ποιες είναι οι εντυπώσεις σας:
- Captain Toad Treasure Tracker
- Starlink Battle for Atlas
- Super Mario Party

Ευχαριστώ

Pluto63

Retro Addict
Reaction score
857
Το πάρτυ αξίζει, τα αλλά δυο θα τα φορτώσω να τα παίξω λίγο και θα σου πω, προς το παρόν χαίρομαι το Diablo 3.

Pluto63

Retro Addict
Reaction score
857
Α και προχθές στην γιορτή που ήρθαν οι συμμαθητές του έβαλα και το παίζανε πολύ το 1’2’ switch
Και ένα μικρό update το sxOS 2.2 φορτώνει τα παιχνίδια και από σκληρο τώρα όποτε του έβαλα ένα 2 Tbyte και δουλεύει άψογα.

vasilas432

Retro Enthusiast
Reaction score
250
Το πάρτυ αξίζει, τα αλλά δυο θα τα φορτώσω να τα παίξω λίγο και θα σου πω, προς το παρόν χαίρομαι το Diablo 3.
To Διαβλο 3 λέει τίποτα?
Δεν είναι σατανιστκό αυτό?:D

vasilas432

Retro Enthusiast
Reaction score
250
Πήρε κανείς το Toki να μας πει εντυπώσεις?

kostakis

Retro Enthusiast
Reaction score
158
Το περιμένω να έρθει από Amazon. Λογικά μέχρι την Παρασκευή θα το έχω. Θα σας πω εντυπώσεις.

metalcandyman

Retro Addict
Reaction score
1,270
Δεν μπορεσα να το παρω τελικα την collector's edition οταν εσκασαν μυτη οι προπαραγγελιες γιατι ειχα καποιες αλλες προτεραιοτητες και θα το παρω τωρα τα χριστουγεννα απο ελληνικο καταστημα ομως το πηρε φιλος που εχει και αυτος switch και θα σε πω της εντυπωσεις μου καθαρα για το παιχνιδι γιατι ο φιλος μου το πηρε σε digital μορφη.

Τα πραγματα ειναι πολυ απλα με το remake αυτο γιατι δεν υπαρχει κατι το διαφορετικο η καποια επιπλεον προσθηκη σε σχεση με το κλασσικο παιχνιδι.Τα γραφικα ειναι πανεμορφα η μουσικη στης πιστες εχει εκμοντερνιστη και αυτη και φυσικα το τερματισα στο πρωτο Playthrough γιατι και να με κλεισεις τα ματια θα το τερματισω στα τυφλα το Toki που ειναι και απο τα αγαπημενα μου arcades.Καποιες διαφορες που παρατηρησα ειναι πως στον αρχηγο στην τριτη πιστα αν κανουμε το κλασσικο κολπακι και περασουμε κατω απο τα ποδια του και παμε απο πισω του και αρχισουμε να τον βαραμε πισωπλατα ερχεται προς τα πισω και μας σκοτωνει πολυ πιο γρηγορα απ'οτι στην κλασσικη εκδοση οποτε το σκοτωνουμε κανονικα χτυποντας τον απο μπροστα και η αλλη διαφορα που παρατηρησα και δεν μαρεσε ειναι πως εκαναν ευκολοτερους τους εχθρους μεσα στης πιστες για παραδειγμα οι ιπποτες στην τελευταια πιστα σκοτωνονται πιο ευκολα και πιο γρηγορα ακομα και με το αρχικο οπλο με της μικρες μπαλες δηλαδη.Τελως παντως ομως αυτα ειναι λεπτομερειες οποιος γουσταρει το Toki να το παρει οπωσδηποτε γιατι προσωπικα το θεωρω απο τα ομορφοτερα remakes Που εχω δει και ειδικα η collector's edition λεει και παραλεει και αξιζει τα λεφτα της πιστευω.

vasilas432

Retro Enthusiast
Reaction score
250
Κι όμως δεν είχα παίξει Toki στα arcades! Αλλά ευκαιρία να το παίξω τώρα στο Switch. Τα γραφικά σου άρεσαν πιο πολύ του Toki ή του Wonder Boy Remake?

metalcandyman

Retro Addict
Reaction score
1,270
Κι όμως δεν είχα παίξει Toki στα arcades! Αλλά ευκαιρία να το παίξω τώρα στο Switch. Τα γραφικά σου άρεσαν πιο πολύ του Toki ή του Wonder Boy Remake?
Nα σε πω την αληθεια του Toki μαρεσαν πιο πολυ.

kostakis

Retro Enthusiast
Reaction score
158
Μετά από αρκετές ώρες ενασχόλησης με το Toki, μπορώ να πω ότι μου έχει αφήσει τις καλύτερες εντυπώσεις. Το gameplay είναι πιστό στο arcade και τα γραφικά υπέροχα. Κατά τη γνώμη μου αξίζει και με το παραπάνω.

vasilas432

Retro Enthusiast
Reaction score
250
Θα το πάρω με την πρώτη ευκαιρία.
Πήρε κανείς Super Smash Bros?

metalcandyman

Retro Addict
Reaction score
1,270
Δυστηχως τα fighting games ειναι η μοναδικη κατηγορια παιχνιδιων που δεν πολυγουσταρω.Οποτε No super smash bros για μενα.

kostakis

Retro Enthusiast
Reaction score
158
Καλησπέρα σε όλους.
Δοκίμασα να τοποθετήσω το Switch κάτω από τη μεγάλη τηλεόραση στο σαλόνι (docked) και ενώ έπαιζα Toki, κάποια στιγμή το δεξί joy-con άρχισε να έχει lag και να μην ανταποκρίνεται σωστά. Ο καναπές που κάθομαι είναι περίπου 4 μέτρα από την TV και το dock.
Διάβασα στο Ιντερνετ και είδα πως υπάρχει γενικά παρόμοιο πρόβλημα με τον συγχρονισμό του δεξιού joycon. Εσείς έχετε διαπιστώσει κάτι τέτοιο; ΥΠάρχει τρόπος να βελτιωθεί η κατάσταση;
Ευχαριστώ

Pluto63

Retro Addict
Reaction score
857
Το παίζει ο μικρός εδώ και ένα μήνα και είναι λέει καταπληκτικό, έχει ξεκλειδώσει σχεδόν όλους τους χαρακτήρες.

vasilas432

Retro Enthusiast
Reaction score
250
Δεν το παίρνω ούτε εγώ γιατί δεν είναι του γούστου μου.

Καλησπέρα σε όλους.
Δοκίμασα να τοποθετήσω το Switch κάτω από τη μεγάλη τηλεόραση στο σαλόνι (docked) και ενώ έπαιζα Toki, κάποια στιγμή το δεξί joy-con άρχισε να έχει lag και να μην ανταποκρίνεται σωστά. Ο καναπές που κάθομαι είναι περίπου 4 μέτρα από την TV και το dock.
Διάβασα στο Ιντερνετ και είδα πως υπάρχει γενικά παρόμοιο πρόβλημα με τον συγχρονισμό του δεξιού joycon. Εσείς έχετε διαπιστώσει κάτι τέτοιο; ΥΠάρχει τρόπος να βελτιωθεί η κατάσταση;
Ευχαριστώ
Εγω docked παίζω μόνο με pro controller οπότε και να έχει lag δεν θα το διαπιστώσω ποτέ. Γενικά τα joycons είναι για τον π***τσο και κάνουν αυστηρά μόνο για handheld .
Αφού μπήκες στον χορό, πάνε πάρε 1 controller να παίζεις με αξιοπρέπεια:D

vasilas432

Retro Enthusiast
Reaction score
250
Last edited: