retro silogis

Status
Not open for further replies.

0raid

Retro Enthusiast
Reaction score
13
Kalispera paidia , meta apo tin parotrisi tou doctora postaro edo prota tin polisi enos megalou merous tis silogis mou (logo elipsis xronou , xorou)

3 X Amiga 500/500plus
1 X Commodore 1084S monitor
1 X Mitriki gia Amiga (me ola ta chip epano) kai to kato meros toy plastikou.
5 X Trofodotika gia amiga 500 / 600 / 1200
3 X Metalika tomahawk joystick
200 X Disketes 1.44 verbatim multi color sfragismenes
1 X Spectrum ZX 48
1 X Amstrad 6128 + Green Monitor (exei provlimataki stin exodo kai psilopezei to sima otan kounas to kalodio)
1 X Amstrad 464
1 X Amstrad 6128 plus + Monitor Color
1 X Schneider Euro PC + Manual + Joystick + Original Koyti (se kali katastasi to koyti , to mixanima anavei alla kanei 4-5 beep kai mias kai den exo monitor CGA den mporo na do ti error vgazei to bios)

nomizo ayta gia arxi.....:)

times den exo orisei akoma , alla mias kai gnorizomaste den nomizo oti tha ta xalasoume ekei.....

an apofasisete na ta parete arketoi apo edo mesa poy eiste thessaloniki mporoume na sindiasoume 1 fora ta metaforika kai meta eseis kanete tin mirasia... :)

A

Anonymous

Guest
το μονιτορ για αμιγκα δωσε οποτε μπορεις τιμη

amiga500fan

Retro Addict
Reaction score
9
Το scsi box για την amiga 1200 το έδωσες τελικά στο τυπο που πουλησες την amiga με τον monitor στο amiga planet??Εαν υπάρχει το θέλω.....

nkary

Too Retro to post!
Reaction score
18
Για σου Γιώργο :)
Ελπίζω να είσαι καλά.
Θα με ενδιέφερε να προσθέσω κάποιο/κάποια κομμάτια στη συλλογή μου. Θέλω φωτογραφίες και τιμές για τα παρακάτω:
1 Amiga Plus
1 tomahawk joystick
Amstrad 6128 plus + Monitor Color
1 X Schneider Euro PC

konc

Retro Enthusiast
Reaction score
262
Καλησπέρα, και εγώ ενδιαφέρομαι για
1 X Amiga 500plus
1 X Commodore 1084S monitor
1 X Amstrad 6128 + Green Monitor (όποιο είναι 100% OK, αν το πρόβλημα είναι από τον CPC θα ήθελα το monitor, αν είναι από το monitor θα ήθελα τον CPC, γενικά ψάχνω για backup για και για τα 2, εάν και εφόσον φυσικά τα δίνεις χωριστά)

Αν κάποιος πάρει τον Schneider από Αθήνα μπορούμε να τσεκάρουμε το error μαζί μιας και έχω ήδη λειτουργικό Euro PC+το monitor του.
Edit: Το joystick του δεν το έχω και θα ήταν τέλεια προσθήκη, το προσθέτω στη λίστα!

Pluto63

Retro Addict
Reaction score
759
Καλησπέρα, θα με ενδιέφερε το amstrad 464 και το sneider εαν φτιάχνετε, ειμαι απο Αθήνα και γνωριζόμαστε με τον @konch οποτε θα μας βοηθήσει με το pc ελπίζω.

nkary

Too Retro to post!
Reaction score
18
Εφόσον υπάρχει ενδιαφέρον από τα παιδιά στην Αθήνα αποσύρω το ενδιαφέρον για τον Schneider Euro PC ;)

dR_wH0

Solder Noob
Staff member
Reaction score
1,824
Αν περισέψει μια 500ρα plus θα την ήθελα και εγώ, όπως και επίσης την μητρική που σου περισεύει αν είναι λειτουργική.

chriskgnr

Retro Guru
Reaction score
421
αν περίσσεψε κανενα Metalikο tomahawk joystick...

konc

Retro Enthusiast
Reaction score
262
Pluto63 said:
Καλησπέρα, θα με ενδιέφερε το amstrad 464 και το sneider εαν φτιάχνετε, ειμαι απο Αθήνα και γνωριζόμαστε με τον @konch οποτε θα μας βοηθήσει με το pc ελπίζω.
Εννοείται, μόνο πτυχίο δεν έχω πάρει τώρα τελευταία με το συγκεκριμένο διαβολάκι... Πολύ ευχαρίστως να το δούμε παρέα. Έχουμε και ανταλλακτικά για ότι χρειαστεί, εκτός από m/b.

Επειδή τώρα ξαναδιάβασα και το δικό μου post παραπάνω, όπως είπα απλά "ενδιαφέρομαι για..."
Μην φανταστεί κανείς πως θέλω να τα πάρω όλα αυτά μαζεμένα σώνει και καλά, αν κάποιος επίσης ενδιαφέρεται για κάτι φυσικά να το γράψει...

antnik

Retro Addict
Reaction score
325
Αν περισσέψει κάτι ή αν αποσυρθεί κάποιος θα με ενδιάφεραν τα παρακάτω.

Commodore 1084S monitor
Amstrad 6128 plus + Monitor Color
Amiga 500 or Plus (αν δεν είναι κιτρινισμένη την θέλω για φίλο)
Μεταλλικό tomahawk

0raid

Retro Enthusiast
Reaction score
13
@lazarus678

το μονιτορ για αμιγκα δωσε οποτε μπορεις τιμη

50 euro (to monitor opos sxedon ola exei klassika to provlima
oti den kathete to power on , as einai kala i pantenta me tin odontoglifida)

@amiga500fan

nomizo exo alla ena , tha koitaxo amesa na sou po , an exo sigoura
omos den tha exei disko mesa , mono to cd-rom

@ all

ta tomahawk joystick einai sta 20 euro

@ konch

50 euro to monitor

nomizo to problima einai stom amstrad , alla prepei na kano ena testing
gia na sou po akrivos!

o schneider giati exei to box , to original joystick , kai den vriskete eukola
einai 100 euro.

doctora i mitriki leitourgei mia xara kai einai sta 20 euro

0raid

Retro Enthusiast
Reaction score
13
ta paidia pou eiste athina , mporoume na ta tsekaroyme kai epitopou....steilte minima na kanonisoume....

dR_wH0

Solder Noob
Staff member
Reaction score
1,824
Γιώργο κράτα μου την μητρική και επίσης νομίζω δεν έβαλες τιμές για τις 500ρες!

0raid

Retro Enthusiast
Reaction score
13
den evala timi , giati protimo tis amiges na tis doso paketo mazi me trofodotiko , mouse + external floppy (giati allios tha mou meinoun kai den tha xero ti na kano) kai kalodio scart.......

ola ta parapano mazi paketo sta 100 euro......

iparxei i periptosi na kratiso 1 amiga....isos kai oxi.....

to kinito mou einai 6930930686 , kaleste me osoi endiafereste giati den poli mpeno online....

giorgos

dR_wH0

Solder Noob
Staff member
Reaction score
1,824
Ok μου κρατάς την μητρική για αρχή! Θα μιλήσουμε FB για τις λεπτομέριες η στο τήλ!

0raid

Retro Enthusiast
Reaction score
13
egine doctora , i mitriki dikia sou....

iparxoun episis kai kamia 15aria painidia gia gameboy (to original)....

0raid

Retro Enthusiast
Reaction score
13
meta apo tilefoniki kouventa pou eixa me ton antoni (antnik) , mou zitise ton amstrad cpc 6128 plus + monitor , mia amiga kai to commodore 1084s monitor....

KATARXIN GIA NA EIMAI SOSTOS , DEN KLEISAME TIPOTA , giati simfonisame na postaro prota edo , mias kai htan apo toys teleytaious pou egrapse , ego prosopika tha protimousa na ta doso ston antoni mias kai einai athina , oste na erthei na ta dei apo konta na ta dokimasoume , mias kai milame gia mixanimata me pano apo 25xronia stin plati , kai isos mia metafora apo athina thessaloniki na ferei tixon zimies!

opote an den exete antirisi osi ekdilosate endiaferon gia ta parapano tha protimousa na kleiso stin simfonia me ton antoni , tora an kapoios epimenei kai thelei kapoio apo ta parapano , tote na xerei oti mporoume na kanoume to deal , ALLA an ftasei kati spasmeno , i an kati den doulevei den fero kamia eythini oute tha epistrepso ta xrimata!

thelo na eimai sostos , mias kai eimai kai ego palios silektis kai gnostos sta retro-forum xronia tora , kai gnorizomaste me arketa paidia edo mesa....

amiga500fan

Retro Addict
Reaction score
9
Αναμενω τιμή για το κουτάκι εαν το βρεις.Λογική όχι σαν την πρώτη φορά!!!

A

Anonymous

Guest
αποσυρω το ενδιαφερον μου για το μονιτορ 1084s και το παραχωρω στον antnik μιας και ειναι απο Αθηνα και δεν κινδυνευει απο ζημιες κατα την μεταφορα και σαν πιο παλιος εχει προτεραιοτητα

Status
Not open for further replies.