sega lindbergh

coin58

Retro Member
Reaction score
153
Και αυτός είναι ο εναλλακτικός τρόπος να παίζεις αμα θες pad ναι ειναι ένα Xbox 360 controller

Sent from my SM-G975U using Tapatalk

coin58

Retro Member
Reaction score
153
Παίζουμε κανονικά games με το lindbergh με xbox360 pad

coin58

Retro Member
Reaction score
153
Αυτό ειναι κατι σαν να λέμε security chip οχι ακριβός το αναγνωρίζει σαν master HD εκεί μέσα εχουμε όλα τα κλειδιά για να μπορούμε να προχωρήσουμε δηλαδή όταν το κάνουμε HACK πρέπει να το αλλάξουμε και αυτο με τα σπασμένα κλειδιά που λένε αλλιώς δεν κάνουμε δουλειά,το καλό σε αυτό το μηχάνημα είναι ότι μπορούμε να πειράξουμε τους drivers με αποτέλεσμα να μπωρουμε να συνδέσουμε σχετικά εύκολα διάφορα περιφερειακά,

coin58

Retro Member
Reaction score
153
Εδώ λίγο σταματάμε με αυτό το μηχάνημα γιατί περιμένουμε 3 πραγματάκια να μας έρθουνε για να το τελειώσουμε και αυτό,παρέλαβα αλλα δυο arcade σήμερα είναι λίγο παλιά αλλά όπως λένε ο παλιός είναι αλλιώς θα τα δούμε και αυτά όταν τελειώσουμε με το taito x2 kai to lindbergh,καλό κοιτάζω και το sega NU.....

dR_wH0

Solder Noob
Staff member
Reaction score
1,888
Τι παρέλαβες φίλε μου ; Πολύ ωράια η δουλειά σου πάντως με αυτά τα νεώτερης tech sega ωραΙΟς

coin58

Retro Member
Reaction score
153
Καλησπέρα,λοιπον με αυτό το μηχάνημα μπορούμε να κάνουμε clone κάθε hard drive με το πάτημα ενός και μόνο κουμπιού πολύ χρήσιμο,επίσης κάνει clone και κλειδιά.....

coin58

Retro Member
Reaction score
153
Επίσης δεν είναι απαραίτητο να έχεις computer για να κάνεις clone τα HD

coin58

Retro Member
Reaction score
153
Όσο για τις καινούργιες παραλαβές πέρα από το sega ringedge2 πολύ καλό μηχάνημα θα το δούμε και αυτό πιο μετά, μου ήρθε taito f3 παλιό καλό μηχάνημα με πολλές δυνατότητες,cps1 kai 1,5,και κάτι φοβερά accesory για STV,και ένα original sega racing wheel από dreamcast που θα γίνει mod για να παιζει σε arcade,και επίσης ένας adapter για arcade που μπορείς πλέον να βάλεις Light gun και ότι joystick kai wheel θες χωρίς ιδιαίτερο κόπο.

dR_wH0

Solder Noob
Staff member
Reaction score
1,888
Όσο για τις καινούργιες παραλαβές πέρα από το sega ringedge2 πολύ καλό μηχάνημα θα το δούμε και αυτό πιο μετά, μου ήρθε taito f3 παλιό καλό μηχάνημα με πολλές δυνατότητες,cps1 kai 1,5,και κάτι φοβερά accesory για STV,και ένα original sega racing wheel από dreamcast που θα γίνει mod για να παιζει σε arcade,και επίσης ένας adapter για arcade που μπορείς πλέον να βάλεις Light gun και ότι joystick kai wheel θες χωρίς ιδιαίτερο κόπο.

Απο που τα τσιμπάς όλα αυτά ; Evilbay ?

coin58

Retro Member
Reaction score
153
Έχω πολλούς καμένους στην κυριολεξία γύρω μου,έχω και ένα φιλαράκι απο το MIT καμένο και αυτό με τα arcade με βοηθάει σε διάφορα project όταν σταματά το μυαλό να δουλεύει.

coin58

Retro Member
Reaction score
153
Καλησπέρα,λοιπόν αυτό είναι το κεντρικό cooler για το sega lindbergh είναι ενα cooler master 120 RGB,τι είναι το rgb ακριβώς όταν δουλεύει βγάζει rgb χρωματα

coin58

Retro Member
Reaction score
153
Βγάζει πραγματικά RGB COLOR εδω βλέπουμε την σύνδεση για RGB

Last edited:

nikosmimo

Retro Starter
Reaction score
23

nikosmimo

Retro Starter
Reaction score
23
καλησπερα μεσα στης καινουργιες παραλαβες ...μηπως λεω μηπως υπαρξει μια καποι α συσκευη ..να τρεξω κατι ορφανα ιαπωνικα σι ντι..που ψαχνουν αναγνωση...και ειναι για dreamcast console....ευχαριστω οποιον ασχοληθει με το θεμα...

coin58

Retro Member
Reaction score
153
Για το dreamcast υπάρχουν λύσεις αρκετές θα έλεγα η πιο εύκολη που μπορείς να κάνεις είναι μέσο software,εγω στο δικό μου το εχω softmod και παίζω iso μεσα σε memory card ψάξε λίγο ειναι αρκετά εύκολο...

coin58

Retro Member
Reaction score
153
Για να σε βοηθήσω λέγετε dreamshell

nikosmimo

Retro Starter
Reaction score
23
συμφωνο απολυτα geoanas και λιγα λες οταν ειμουνα στα κεντρικα τους στην california ειχανε ακομα μεσα στης αποθηκες τους 32x kai κατι αλλα αρχαια πραγματα αστα να πανε,αγαπητε φιλε dr who συμφωνο ειναι πολυ καλο μηχανιμα και ναι θα σου ελεγα πρωχορα αφοβα στην αγωρα του τωρα για τιμη στην αγωρα παει απο 500 ως 600 και βαλε και επιπλεον και καποια περιφεριακα που χρειαζεσαι οπως 2 sega i/o v1 kai v3 περιπου 100 το καθε ενα και ενα multiboot λειτουργικο περιπου 200 και καποιους αλλους ανταπτορες παντος μονο το κιτρινο να παρεις οχι μπλε η κοκκινο επιπλεον χρειαζεσαι gun και racing wheel peripo alla 100 me 200 ενα καλω τροφοδοτικο αλλα 100 περιπου,και θα σου ελεγα να παρεις 2 για να παιζεις σε δυκτιο,εχω κανει πολλες δοκιμες και συνεχειζω να κανω δοκιμες εχω δοκιμαση 4 διαφορετικα i/o εχω δοκιμαση ssd hd επαιξα με καρτες γραφικων του εβαλα dvd του εκανα boot me windows παντος υπαρχει ενα στην αγωρα τωρα και ειναι αρκετα καλω αν σε ενδιαφερη.

nikosmimo

Retro Starter
Reaction score
23
καλησπερα...εχω το αντιστοιχο κουτι..το κυριως ας πουμε παιχνιδι...απο το φερραρι..sit daun version..λογω βλαβης..εχει αποσυρθει απο την καμπινα..υπαρχει καποιος...να αναλαβει την επισκευη..η και μετατροπη ...σε αλλο παιχνιδι...ειδα την λιστα παιχνιδιων θαθελα..μια εκτιμηση κοστους...οποιος μπορει να το φτιαξει εδω ειμαι...ευχαριστω...111.jpg112.jpg113.jpg

Last edited: