Wbml

subzero79

Retro Mentor
Reaction score
1,161
Κυριακη σημερα τι ν α κανω νεο σκορακι στο αγαπημενο μου παιχνιδι20171001_153339.jpg

dR_wH0

Solder Noob
Staff member
Reaction score
1,815
Αυτά είναι!!!!!!!Το καλύτερο παιχνίδι εβερ!

metalcandyman

Retro Addict
Reaction score
979
Ρε Subzero γραψε και συ ολοκληρο το ονομα του παιχνιδιου τοσες φορες περασα ματι και της 90 σελιδες σε αυτο το υπο forum με τα arcades και τωρα μονο το πηρα χαμπαρι χαχαχαχαχαχαχαχαχαχα:D:D:D:D

Καλο σκορ ωραιος αν και στραβολεμιασα για το δω:rofl::rofl::rofl::rofl: Οπως σε κοβω πρεπει να ειχες 3200 με 3500 Gold στο τερματισμο οποτε και μαζι με τους ποντους που πιθανολογω πως ειχες μεχρι εκει βγαινει το τελικο σκορ που φαινεται στην φωτογραφια.Εχω και γω κατι σκορακια σε φωτογραφιες αλλα επειδη εχουν φοντο απο πισω αλλο forum δεν λεει να της ανεβασω.

Και παλι μπραβο για το σκορ και για την αγαπη σου για την παιχνιδαρα αυτη:thumbup::thumbup::thumbup::thumbup:

subzero79

Retro Mentor
Reaction score
1,161
το ρεκορ εινα 5 εκατομυρια και κατι ψιλα με ολα 64 ρεσ και αγορα μονο παπουτσιακαι την φτηνη ασπιδα

metalcandyman

Retro Addict
Reaction score
979
Μαλον για το ρεκορ το δεικο σου θα ενοεις φιλος γιατι με σχεδον την πλειοψηφια απο 64αρες γιατι για να βγαινουν ολα ετσι ειναι αδυνατων το ρεκορ παει πολυ πανω απο 5 εκατομμυρια και με αγορασμενα τα παπουτσια των 180 gold την φθηνη ασπιδα με τα 40 αλλα και την πανοπλια με τα 150 γιατι δεν ριψοκυνδηνευω γυμνος χωρις πανοπλια να ειμαι στο δρακο πχ και να κανω καμια μαλακια να χασω την συγκεντρωση μου και με ενα,δυο χτυπηματα αντε γεια.Μπορει η πανοπλια με τα 150 να μην ειναι καμια σοβαρη πανοπλια αλλα τουλαχιστων απο γυμνος καλυτερη ειναι και τα 150 gold που κοστιζει εχουν μικρη αξια στο τελικο σκορ.

subzero79

Retro Mentor
Reaction score
1,161
σ δινει κατα την διαρκεια του παιχνιδιου ασπιδα και την σκληρη πανοπλια τα μπλε ολα δηλαδη

metalcandyman

Retro Addict
Reaction score
979
Σωστα απλα το προβλημα ειναι πως δεν γινετε παντα αυτο τουλαχιστων απο την εμπειρια την δικεια μου ολα αυτα τα χρονια που παιζω το παιχνιδι.

kostakis

Retro Enthusiast
Reaction score
138
Μια ερώτηση προς τους guru του παιχνιδιού: Πόσο περίπου χρόνο διακρεί ένα playthrough του Wonderboy, χωρίς να είναι speedrun και χωρίς να θέλεις να τα συμπληρώσεις όλα 100%.
Thanks

metalcandyman

Retro Addict
Reaction score
979
45 με 55 λεπτα φιλος και δεν υπαρχει κατι εδω ωστε να το συμπληρωσεις 100% δηλαδη να πρεπει να γυρνας και να ψαχνεις.Ολα στο δρομο σου ειναι απλα αν δεν ξερεις που ειναι ολα τα κρυφα αντικειμενα γιατι ολα εχουν μια σειρα δηλαδη για να μπορεσεις να βρεις το επομενο θα πρεπει να εχεις το προηγουμενο αυτο που θα παθεις ειναι να δυσκολευτεις περισσοτερο στον τελικο αρχηγο.Φυσικα για να πας στον τελικο αρχηγο πρεπει να γνωριζεις και τον δρομο στο λαβυρινθο οποτε καποιος που δεν εχει εμπειρια στο παιχνιδι ισως χρειαστη να παρει καποιο αλλο special αντικειμενο πριν τον λαβυρινθο.Φυσικα τωρα με το ιντερνετ μανι μανι τα βρισκει καποιος ολα αλλα δεν εχει γουστο γιατι αν καποιος παιξει πρωτη φορα αυτη την παιχνιδαρα ας τυρανιστει λιγο για να γουσταρει κιολας.

subzero79

Retro Mentor
Reaction score
1,161
αρχοντα .πρεπει να υπολογισεις αρχηγουςχ2 και 10000 μπονους σε καθε περφεκτ

metalcandyman

Retro Addict
Reaction score
979
Oι διπλοι αρχηγοι το καλαμαρι και ο ιπποτης δεν σε καθυστερουν φιλος ουτε και τα perfect αλλα πραγματα μπορει να σε καθυστερησουν καπως αλλα και παλι 45 με 55 λεπτα ειναι για μενα ο χρονος που χρειαζεται.Βγαζω απ'εξω μονο οποιον το παιξει πρωτη φορα και πραγματικα δεν ξερει τιποτα γιατι αυτος θα φαει πολυ πανω απο μια ωρα.

metalcandyman

Retro Addict
Reaction score
979
Πριν 8 χρονια ειχα ανεβασει εναν τερματισμο της πλακας της αγαπημενης μας παιχνιδαρας στο Youtube μονο και μονο για να υπαρχει τερματισμος οταν ειχα πρωτοκανει το καναλι μου.Μηνες ειχα να παιξω το παιχνιδι γιατι ασχολιομουνα με πολλα και διαφορα αλλα και σημερα μετα απο ολο αυτο τον καιρο ειπα να παιξω και να ανεβασω εναν πιο σοβαρο σε γενικες γραμμες τερματισμο με πιο προσεκτικο gameplay και με γνωστους σε γενικες γραμμες τροπους για gold.Το τελικο αποτελεσμα 4102 gold στον τερματισμο και τελικο σκορ 4.875.420 χωρις φαρμαρισμα φυσικα στο λαβυρινθο κλπ και που αν δεν αγοραζα την 360αρα πανοπλια απο λαλακια μου και αν δεν εκαναν καποια λαθη απο βιασυνη και λαθος υπολογισμους το τελικο gold θα κυμαινοταν απο 4500 εως 5000 gold στον τερματισμο.

Φυσικα θα μπρουσα να κανω ακομα και 6000 gold με πανω απο 6 μυρια οπως ειχα οταν εκανα το highscore που φαινεται στο βιντεο μου αλλα αυτα που χρειαζονται για να επιτευχθει το νουμερο των 6000 gold και ακομα παραπανω τα κραταω για τον εαυτο μου και οπως ειναι φυσικο δεν τα εκανα στο βιντεο που ανεβασα.Μπορει να ακουγεται καπως εγωιστικο αυτο αλλα οπως ενας καλος μαγος δεν φανερωνει ποτε πως γινονται τα κολπα του ετσι και γω δεν μπορω να φανερωσω τα παντα;)

dR_wH0

Solder Noob
Staff member
Reaction score
1,815
Αυτά είναι ρε! Γκοσάδες του Monsterland!!!!!!!! Πρέπει να βάλω νομίζω επιτέλους σε κάσωμα το οριτζιναλ που μου χάρισες @geoanas

subzero79

Retro Mentor
Reaction score
1,161
Πριν 8 χρονια ειχα ανεβασει εναν τερματισμο της πλακας της αγαπημενης μας παιχνιδαρας στο Youtube μονο και μονο για να υπαρχει τερματισμος οταν ειχα πρωτοκανει το καναλι μου.Μηνες ειχα να παιξω το παιχνιδι γιατι ασχολιομουνα με πολλα και διαφορα αλλα και σημερα μετα απο ολο αυτο τον καιρο ειπα να παιξω και να ανεβασω εναν πιο σοβαρο σε γενικες γραμμες τερματισμο με πιο προσεκτικο gameplay και με γνωστους σε γενικες γραμμες τροπους για gold.Το τελικο αποτελεσμα 4102 gold στον τερματισμο και τελικο σκορ 4.875.420 χωρις φαρμαρισμα φυσικα στο λαβυρινθο κλπ και που αν δεν αγοραζα την 360αρα πανοπλια απο λαλακια μου και αν δεν εκαναν καποια λαθη απο βιασυνη και λαθος υπολογισμους το τελικο gold θα κυμαινοταν απο 4500 εως 5000 gold στον τερματισμο.

Φυσικα θα μπρουσα να κανω ακομα και 6000 gold με πανω απο 6 μυρια οπως ειχα οταν εκανα το highscore που φαινεται στο βιντεο μου αλλα αυτα που χρειαζονται για να επιτευχθει το νουμερο των 6000 gold και ακομα παραπανω τα κραταω για τον εαυτο μου και οπως ειναι φυσικο δεν τα εκανα στο βιντεο που ανεβασα.Μπορει να ακουγεται καπως εγωιστικο αυτο αλλα οπως ενας καλος μαγος δεν φανερωνει ποτε πως γινονται τα κολπα του ετσι και γω δεν μπορω να φανερωσω τα παντα;)

εισαι πρωταθλητης μ εδωσες νεο στοχο να ξεπερασω